kategoria: Kultura / Sztuka
16 maj 2024

65. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich - od niedzieli

zdjęcie: 65. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich - od niedzieli / fot. PAP
fot. PAP
W niedzielę rozpocznie się 65. sezon plenerowych Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Bezpłatne recitale fortepianowe odbywać się będą w każdą niedzielę od 19 maja do 29 września - poinformowano na stronie Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.
REKLAMA

Zapowiedziano, że "ponadczasowe utwory Fryderyka Chopina wykonają najlepsi pianiści z Polski i ze świata".

"Koncerty Chopinowskie już od 65 lat są jednym z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy. W sezonie Łazienki Królewskie odwiedza nawet 120 tys. osób chcących posłuchać utworów Fryderyka Chopina w wyjątkowych aranżacjach i otoczeniu natury" - czytamy w informacji.

Podkreślono, że "jubileuszowy sezon koncertów zainauguruje Krzysztof Jabłoński – wybitny polski pianista, kameralista i profesor, który wystąpi 19 maja o godz. 12". "Z kolei po południu, o godz. 16, zagra Leonora Armelini – włoska pianistka i laureatka V nagrody na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie" - napisano.

Tegoroczne koncerty inauguracyjne uświetni orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Marty Kluczyńskiej.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie: https://estrada.com.pl/aktualonosci/65-jubileuszowy-sezon-koncertow-chopinowskich-w-lazienkach-krolewskich/.

Tradycja organizowanych przez Stołeczną Estradę koncertów pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich sięga roku 1959. "Od tego czasu recitale odbywają się tam nieprzerwanie, zajmując czołowe miejsce wśród najważniejszych atrakcji kulturalnych stolicy" - podkreślono w informacji.

Wstęp na wszystkie niedzielne Koncerty Chopinowskie jest bezpłatny. Cykl jest współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany