kategoria: Kultura / Sztuka
30 marzec 2024

Dzieci zagrają na deskach teatru w nowym spektaklu Pana Kleksa

zdjęcie: Dzieci zagrają na deskach teatru w nowym spektaklu Pana Kleksa / pixabay/4609877
Po 40 latach od produkcji filmu "Akademia Pana Kleksa" na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach odbędzie się spektakl "Pan Kleks. Powrót". Premiera odbędzie się 31 maja oraz w Dzień Dziecka.
REKLAMA

Spektakl inspirowany będzie filmem o Ambrożym Kleksie z lat 80. Na scenie zobaczymy słynnego bohatera powieści Jana Brzechwy - Adama Niezgódkę, który powróci do Akademii Pana Kleksa po 30 latach. Dorosły absolwent stawi czoło Wielkiemu Elektronikowi, który za sprawą nowoczesnych technologii zagraża światu dziecięcej wyobraźni, i porywa córkę Adama.

W gliwickim teatrze posłuchać będzie można również kultowych piosenek "Akademii Pana Kleksa" takich jak: "Na wyspach Bergamutach" czy "Kaczka Dziwaczka".

Reżyserem spektaklu zostanie Agnieszka Płoszajka, a na scenie u boku dorosłych aktorów gliwickiego teatru zadebiutują: Milena Cebula, Aleksandra Dudka i Zofia Lubina, Roch Joziaczyk, Antoni Piszczek i Miłosz Roztropowicz.

"To właśnie widowiskowe aranżacje muzyczne stanowią serce tego spektaklu i porwą całe rodziny do wspólnej zabawy. Ogromnym walorem naszej realizacji będzie udział utalentowanych aktorsko i muzycznie dzieci, które po raz pierwszy wystąpią na dorosłej, teatralnej scenie" – zachęcił do obejrzenia spektaklu dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach Grzegorz Krawczyk.

Premiera spektaklu odbędzie się 31 maja - zapowiedziano w informacji prasowej. Kolejne pokazy premierowe zaplanowano także na Dzień Dziecka. Bilety pojawiły się już w sprzedaży.(PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany