16 listopad 2022

Media winny informować obywateli w oparciu o wiarygodne źródła

zdjęcie: Media winny informować obywateli w oparciu o wiarygodne źródła / fot. PAP
fot. PAP
Bieżąca sytuacja polityczna związana ze śmiercią polskich obywateli w Przewodowie wymaga szczególnej rozwagi ze strony mediów. Media winny informować obywateli w oparciu o wiarygodne źródła – napisał w środę wieczorem w specjalnym oświadczeniu przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski.
REKLAMA

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski napisał, że w obecnych warunkach na mediach spoczywa szczególna odpowiedzialność informowania o wydarzeniach. „Media winny informować obywateli w oparciu o wiarygodne źródła, w sposób wyważony, z uwzględnieniem stanowiska odpowiednio umocowanych przedstawicieli władz Rzeczypospolitej” – czytamy w oświadczeniu.

Przewodniczący KRRiT przestrzegł także przed posługiwaniem się źródłami, których celem jest przekazywanie nieprawdziwych informacji. „Przypominam, że powielanie jednoźródłowych i niesprawdzonych informacji jest elementem dezinformacji, która może spowodować destabilizację i osłabienie bezpieczeństwa Polski” – podkreślił. Podziękował również „tym nadawcom, którzy zrozumieli powagę chwili i nie wykorzystali tego momentu do politycznych ataków na swoich adwersarzy”.

Przewodniczący Maciej Świrski odniósł się również do działań kanałów internetowych. Przypomniał, że ciąży na nich obowiązek rejestrowania swoich kanałów w rejestrze prowadzonym przez Przewodniczącego KRRiT. „Wzywam ich także do rozwagi w podawanych treściach i podawanie wyłącznie informacji sprawdzonych” – podkreślił.(PAP)

Autor: Michał Szukała

szuk/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany