kategoria: Kultura / Sztuka
1 czerwiec 2024

Norbert Wronka zdobywcą nagrody im. A. Jantar

zdjęcie: Norbert Wronka zdobywcą nagrody im. A. Jantar / pixabay/1851517
Nagrodę im. Anny Jantar w tegorocznym konkursie "Debiuty" Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymał 20-letni Norbert Wronka. W głosowaniu publiczności najwięcej głosów otrzymał Alan Cymbalista.
REKLAMA

Koncertem "Debiuty" poświęconym twórczości Czesława Niemena w nocy z poniedziałku na sobotę zakończył się pierwszy dzień 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Swoje interpretacje piosenek zmarłego 20 lat temu artysty, przedstawiło dziesięciu wykonawców: Klaudia Marzec, Zalia, Lou Lou Safran, Norbert Wronka, Iga Kozacka, Wojtek Stefanowski, Natalia Muianga, Dominika Dobrosielska, Lina i Alan Cybalista.

Jury festiwalu przyznało nagrodę im. Anny Jantar Norbertowi Wronce. Nagrodę publiczności, która głosowała za pośrednictwem sms-ów, otrzymał Alan Cymbalista - zwycięzca programu "Szansy na sukces. Opole 2024".

W sobotę, podczas drugiego dnia festiwalu, odbędzie się koncert "Superjedynki", w którym będzie można zobaczyć gwiazdy polskiego rocka oraz Kabareton, który powrócił na scenę opolskiego amfiteatru po kilku latach przerwy. Festiwal zakończy się w niedzielę, koncertem "Zakochani są wśród nas", poświęconym piosenkom Janusza Kondratowicza. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ js/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany