kategoria: Kultura / Sztuka
29 czerwiec 2024

"Ogrody Muzyczne" w Warszawie - koncerty "na żywo" i projekcje

zdjęcie:
fot. PAP
13 koncertów i 17 projekcji filmowych obędzie się w ramach 24. festiwalu "Ogrody Muzyczne", który odbywać się będzie od 29 czerwca do 27 lipca w Warszawie. Zaplanowano m.in. występy Marcina Maseckiego, grupy Tre Voci i Waldemara Malickiego.
REKLAMA

Tegoroczną edycję imprezy otworzy pokaz "Cyganerii", nagranie historyczne z Opery w San Francisco z 1988 r. w reżyserii Francesci Zambello i udziałem Luciano Pavarottiego, Mirelli Freni i Nicolaia Ghiaurova; chór i orkiestra The San Francisco Opera House wystąpiły pod dyrekcją Tiziano Severiniego. Pokaz zaplanowany został na 29 czerwca.

Widzowie zobaczyć będą mogli także koncert Jonasa Kaufmanna, który niemiecki tenor dał w starożytnym amfiteatrze w Weronie w 2023 r. W teatrze w Taorminie na Sycylii w 2023 r. zagrał także niemiecki skrzypek David Garrett i występ ten również zobaczyć będzie można w ramach tegorocznych "Ogrodów Muzycznych". Wśród projekcji znalazł się także zapis koncertu włoskiego śpiewaka Luciano Pavarottiego z londyńskiego Hyde Parku z 1991 r., a także film dokumentalny "Leonard Bernstein - więcej niż życie" w reżyserii Georga Wuebbolta z 2016 r., poświęcony amerykańskiemu kompozytorowi i dyrygentowi.

Koncert inaugurujący sekcję występów "na żywo" odbędzie się 1 lipca - w pawilonie koncertowym na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego wystąpi Barokksolistene, po norwesku - "soliści barokowi" - międzynarodowa formacja instrumentalistów nurtu historycznego w składzie: Bjarte Eike (Norwegia, skrzypce i śpiew), Milos Valent (Słowacja, skrzypce i śpiew), Tom Guthrie (Wielka Brytania, skrzypce i śpiew), Per Buhre (Szwecja, altówka i śpiew), Fredrik Bock (Szwecja, gitara barokowa, charango i śpiew), Steven Player (Wielka Brytania, gitara barokowa, taniec i śpiew), Hans Knut Sveen (Norwegia, harmonium i śpiew) oraz Johannes Lundberg (Szwecja, kontrabas i śpiew).

Podczas koncertu "Amerykanin w WARSzawie" zespół Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy wykona najsłynniejsze piosenki Henryka Warsa z filmów z lat 30., które zaśpiewa Wojciech Myrczek. W drugiej części wieczoru interpretacje utworów amerykańskiego kompozytora George'a Gershwina wykona pianista Marcin Masecki. Innym pianistą, który zaprezentuje się uczestnikom festiwalu będzie Waldemar Malicki, któremu w programie "Waldemar Malicki. Klasycznie" towarzyszyć będzie wiolonczelistka Małgorzata Krzyżanowicz.

Grupa Tre Voci - którą tworzą Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj - zaprezentuje się w widowisku "Sen nocy letniej". "To niezwykła podróż po muzycznych nastrojach od włoskiego Portofino po Nowy Jork. Tenorzy łączą w nim operowe brzmienia głosów z przebojami muzyki popularnej" - czytamy w opisie organizatora - "Muzyka filmowa, musical, ballady rockowe, piosenka włoska, bossa novy i latynoskie rytmy... to wszystko składa się na niezwykły wieczór z Tre Voci".

Szczegółowy program 24. festiwalu "Ogrody Muzyczne" dostępny jest na stronie internetowej pod adresem www.ogrodymuzyczne.pl. (PAP)

pj/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany