kategoria: Kultura / Sztuka
18 czerwiec 2024

Plenerowy "Pinokio" na zakończenie jubileuszu 95-lecia Teatru Baj - w sobotę

zdjęcie: Plenerowy
fot. PAP
Na placu Konesera w Warszawie 22 czerwca pokazany zostanie plenerowy "Pinokio" w reż. Michała Derlatki. Uroczysty pokaz zakończy obchody 95-lecia działalności stołecznego Teatru Baj - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa teatru Joanna Wojciechowska.
REKLAMA

"Kim jest tak naprawdę Pinokio? Marionetką? Chłopcem z drewna, który kłamie i rośnie mu od tego nos? A może zwykłym dzieckiem ciekawym świata, zainteresowanym każdą nową przygodą, w której po dziecięcemu zatraca się bez pamięci?" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Jak podkreślono, grupa wędrownych, Bajowych aktorów dotrze wszędzie, aby opowiedzieć historię Pinokia. "Będzie hucznie, muzycznie, teatralnie i z rozmachem. A wszystko po to, żeby mocnym głosem bronić kruchej wrażliwości dzieci oraz ich prawa do szczerej ciekawości świata" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.

Autor: Carlo Collodi. Tłumaczenia dokonała Zofia Jachimecka. Autorem adaptacji i reżyserem jest Michał Derlatka. Scenografię zaprojektował Michał Dracz. Muzyka: Joanna Sówka-Sowińska.

Występują: Elżbieta Bieda, Elżbieta Bielińska, Marta Gryko-Sokołowska, Adriana Paprocka, Aneta Płuszka, Andrzej Bocian, Oskar Lasota, Marcin Marcinowicz, Piotr Michalski i Robert Płuszka.

Pokaz "Pinokia" - 22 czerwca o godz. 17 na placu Konesera w Warszawie.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.

Teatr Baj uprzedza, że ze względu na tematykę oraz wykorzystywane środki sceniczne spektakl "Pinokio" rekomendowany jest dla dzieci powyżej piątego roku życia.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ miś/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany