kategoria: Kultura / Sztuka
18 maj 2024

Ponad 300 placówek z atrakcjami z okazji Nocy Muzeów

zdjęcie: Ponad 300 placówek z atrakcjami z okazji Nocy Muzeów / fot. PAP
fot. PAP
Ponad 300 placówek – nie tylko muzeów, ale również innych instytucji kultury, ministerstw i podmiotów - przygotowało w stolicy atrakcje dla odwiedzających z okazji przypadającej z soboty na niedzielę Nocy Muzeów.
REKLAMA

Na gości czeka m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, które tej nocy można zwiedzić bezpłatnie.

Muzeum otwarte było dla zwiedzających już w godzinach 10-16. W Holu Głównym przygotowano animacje, podczas których dzieci miały okazję stworzyć m.in. swój własny surrealistyzny kolarz inspirowany dziełami z wystawy czasowej. Można też było wziąć udział w sześciu różnych warsztatach rodzinnych, zaś w Kinie Muz przygotowano filmy dla dzieci

Drzwi muzeum ponownie otworzyły się po dwugodzinnej przerwie, o godz. 18; koniec zwiedzania zaplanowano na godz. 1.

Wizytujący podziwiają nie tylko "Bitwę pod Grunwaldem" i inne elementy galerii stałych, popularnością cieszy się także otwarta 10 maja wystawa "Surrealizm. Inne mity", zorganizowana w stulecie opublikowania przez André Bretona Manifestu surrealizmu.

„Jedno jest pewne: surrealizm powrócił, a w zasadzie nigdy nie zniknął” – stwierdziła w rozmowie z PAP kuratorka wystawy Hanna Doroszuk.

W muzeum skorzystać można z licznych tematycznych spacerów, zobaczyć niedostępne na co dzień "muzealne zakamarki" - zajrzeć do magazynów i pracowni. (PAP)

Autor: Filip Romik

from/ ktl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany