kategoria: Kultura / Sztuka
1 kwiecień 2024

Powrót cyklu Space of Jazz w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie

zdjęcie: Powrót cyklu Space of Jazz w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie / fot. PAP
fot. PAP
W Mazowieckim Instytucie Kultury (MIK) w Warszawie rozpoczynamy wiosnę muzycznie, a to oznacza powrót naszych cyklu Space of Jazz. Pierwszy koncert już 3 kwietnia - poinformowała PAP Sandra Włodarczyk z działu promocji MIK.
REKLAMA

Jak wyjaśniła w przesłanej informacji:"na pierwszy ogień Ślina Trzaska - zespół, który powstał z połączenia kolektywu Ślina z Mikołajem Trzaską". "Efekt to prawdziwie łagodnie rewolucyjna podróż w krainę, gdzie krautrockowa pulsacja i repetycja spotyka się z ambientową medytacją, gdzie free jazzowe odjazdy dopełniane są space-rockowym elektronicznym kosmosem" - opisała Sandra Włodarczyk.

Podkreśliła, że "dołączenie do składu kwartetu Śliny jednego z najlepszych saksofonistów jazzowych – Mikołaja Trzaski, artysty, który na swojej muzycznej drodze czerpał z wielości stylów, cały czas jednak pozostając w kręgu muzyki improwizowanej, pozwoliło zespołowi na włączenie do wykrystalizowanego już stylu kolejnych pól odniesień". "Grający na alcie i klarnecie basowym Trzaska, który kultywuje pamięć o muzyce żydowskiej, dodaje tu ten właśnie element, pozostając organicznie włączony w niespieszne, transowe, wielominutowe wspólne improwizacje. Wzmacnia przekaz, dopełnia. Absolutnie nie stara się dominować, wtapia się w kolejne kompozycje, stając się jednym z pięciu równoważnych pierwiastków zespołu" - napisała Włodarczyk w zapowiedzi koncertu.

Wystąpią: Mikołaj Trzaska (saksofon altowy / klarnet basowy), Matylda Gerber (saksofon altowy / barytonowy), Filip Zakrzewski (gitara / elektronika), Mikołaj Nowicki (kontrabas / elektronika) i Stanisław Olek (perkusja).

Początek koncertu - 3 kwietnia o godz. 19 w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12).(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany