Relacja z Weekendu z Beksińskim w Art. Krajewski

mat. prasowy
W ubiegły weekend w Art. Krajewski Galerii i Domu Aukcyjnym odbyło się wydarzenie „Z cyklu Widok na Sztukę: Weekend z Beksińskim”. W ciągu czterech dni goście galerii mieli niebagatelną okazję do zapoznania się z życiem i twórczością Zdzisława Beksińskiego.
REKLAMA
W salonie na Ulicy Widok 16/18 w Warszawie podziwiać można było grafiki komputerowe artysty, oryginalne afisze z jego paryskich wystaw z lat 80., reprodukcje dzieł olejnych, a także prawdziwe rarytasy - szkic do jednego z obrazów oraz dzieło olejne na płycie pilśniowej z lat 90. Zespół galerii Artura Krajewskiego do współpracy zaprosił gościa specjalnego - znawcę sztuki Beksińskiego, jego wieloletniego znajomego oraz organizatora wystaw grafik komputerowych Beksa - Jarosław Mikołaj Skoczeń podczas spotkań autorskich przybliżył szczegóły niezwykłego życia artysty i jego twórczości. Wywiad z autorem przeprowadził Kamil Śliwiński, ogromny pasjonat sztuki Zdzisława Beksińskiego, a także jej propagator, m.in. prowadzący największy funpage artysty w serwisie społecznościowym facebook "Zdzisław Beksiński - Bez tytułu / Untitled".


Odwiedzający Art. Krajewski mogli również nabyć szereg publikacji jego autorstwa, związanych z życiem i sztuką Zdzisława Beksińskiego. Jarosław Skoczeń miłośnikom poezji zaprezentował także swoje dzieła, których nastrój doskonale komponował się z obecnymi na ścianach dziełami.

Liczba odwiedzających podczas weekendu po raz kolejny pokazała, że postać Zdzisława Beksińskiego na polskim rynku sztuki nadal wzbudza duże zainteresowanie. Jego dzieła, mimo imponującej ilości w kolekcjach muzealnych i prywatnych, są stale poszukiwane przez odbiorców. Prace Beksińskiego, ze względu na swój niepowtarzalny klimat, oryginalność oraz kunszt wykonania są prawdziwymi perełkami na rynku aukcyjnym i przez wiele kolejnych lat będą poszukiwane przez miłośników oraz kolekcjonerów sztuki.

Wszystkich zainteresowanych sztuką Zdzisława Beksińskiego serdecznie zapraszamy do Art. Krajewski Galerii i Domu Aukcyjnego z siedzibą na ulicy Widok 16/18 w Warszawie. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany