Rewelacyjne pierwsze recenzje filmu „Sala samobójców. Hejter” Nowy przebój Jana Komasy kinach od 6 marca

„Sala samobójców. Hejter” wejdzie na ekrany kin już w piątek, ale już teraz film wzbudza ogromne emocje. I całkiem słusznie! Pierwsze recenzje nowego działa Jana Komasy i Mateusza Pacewicza, duetu odpowiedzialnego za sukces nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”, pokazują, że mamy do czynienia z filmem wybitnym, mającym potencjał na hit sezonu. Dziennikarze, którzy już widzieli „Hejtera”, oceniają go jako tytuł na wskroś aktualny i porównują do nagrodzonego dwoma Oscarami „Jokera”. W recenzjach czytamy m.in., że najnowsza produkcja Komasy to film, w którym „sceny, postaci i dialogi są tak wiarygodne, że aż włos jeży się na głowie” (Bartosz Godziński).
Koronawirus
55319
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
„Nie sposób oderwać oczu od ekranu” Bartosz Godziński, naTemat.pl

„Niepokojący, stawiający wiele pytań, konieczny do zobaczenia” Anna Luboń, ELLE Polska

„Precyzyjnie skonstruowany scenariusz” „Świetny film” Marcin Radomski, KINOrozmowa

Zdaniem dziennikarza twórcy obrazu „wprowadzają nową jakość do polskiego kina, którą możemy się chwalić za granicą”, a sam film „musi obejrzeć każdy, kto pluje jadem w Internecie”. Karolina Korwin-Piotrowska podkreśla zaś, że „Sala samobójców. Hejter” jest „potężnym wstrząsem”, którego właśnie dzisiaj nam potrzeba. Komplementy krytyków zbiera też odtwórca głównej roli Maciej Musiałowski – „wschodząca gwiazda polskiego kina” (Marcin Radomski). Karolina Korwin-Piotrowska podkreśla, że Musiałowski w „Hejterze” „sięga nieba” i „jest przerażająco doskonały”. Zdaniem Bartosza Godzińskiego młody aktor „może już przybijać do ściany półkę na nagrody za swoją genialną kreację”.

Dziennikarz dostrzegł także kreację Vanessy Aleksander, którą okrzyknął „odkryciem sezonu”. Anna Luboń wyróżniła natomiast Danutę Stenkę, którą podsumowała słowem „doskonała”. Wobec wysypu pozytywnych, przedpremierowych recenzji można śmiało założyć, że „Sala samobójców. Hejter” ma wszelkie warunki, by powtórzyć wyczyn przebojowych poprzedników – „Miasta 44” i nominowanego do Oscara „Bożego Ciała” - i stać się kolejnym filmem reżysera, który okaże się niekwestionowanym sukcesem.

„Film aktualny, wyszarpany z rzeczywistości” Krzysztof Kwiatkowski, Wprost

„Pełen empatii namysł nad tym, co za oknem” Artur Zaborski, Przegląd

„Do półki z Jokerem, Parasite, Słoniem, Black Mirror, dołącza kolejny, równie uniwersalny film” Karolina Korwin-Piotrowska

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.


„Sala samobójców. Hejter” – teaser
 

Gatunek: cyber-thriller
Produkcja: Polska 2020
Producent: Naima Film
Koproducenci: dFlights, TVN, Canal+, Coloroffon
Reżyseria: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”, „Boże Ciało”, „Oda do radości”)
Scenariusz: Mateusz Pacewicz („Boże Ciało”)
Zdjęcia: Radek Ładczuk PSC („Sala samobójców”, „Jesteś Bogiem”)
Obsada: Maciej Musiałowski („Druga szansa”, „Czuwaj”, „Soyer”), Agata Kulesza („Zimna wojna”, „Róża”, „Ida”), Danuta Stenka („Planeta singli”, „Katyń”, „Listy do M. 3”), Vanessa Aleksander („Wojenne dziewczyny”, „Belle Epoque”, „Smok”), Maciej Stuhr („Planeta singli”, „Obława”, „Belfer”), Jacek Koman („Prokurator”, „Lekarze”, „Wataha”), Adam Gradowski („Ułaskawienie”, „Belfer 2”), Julia Wieniawa („Kobiety mafii”, „Kopciuszek. Historia prawdziwa”)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
55319
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany