kategoria: Kultura / Sztuka
1 czerwiec 2024

W CH Zajezdnia rusza wystawa Słowiański świat Kajka i Kokosza

zdjęcie: W CH Zajezdnia rusza wystawa Słowiański świat Kajka i Kokosza / pixabay/1659447
W sobotę w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu zostanie otwarta interaktywna wystawa scenograficzna „Słowiański świat Kajka i Kokosza”. Opowiada o słowiańskich wojach, znanych dotąd z serii komiksów. Ekspozycja będzie dostępna do 3 listopada 2024 r.
REKLAMA

„Słowiański świat Kajka i Kokosza” we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia w sposób naturalny przeniesie odwiedzających do przeszłości, aby każdy mógł zostać bohaterem świata komiksów Janusza Christy – napisali organizatorzy wystawy.

„Wrocławska wystawa o Kajku i Kokoszu ma charakter scenograficzny i jest wyjątkowo interaktywna. To miejsce spotkań, które połączy pokolenia, gdzie dzieci będą się bawić dosłownie, jak i rozwijać, np. poznając historię prasłowiańskiej Polski i jej obyczaje. Wśród atrakcji także możliwość +przeniesienia się w czasie+, by samemu zostać bohaterem komiksu” - powiedział autor wystawy Wojciech Łowicki.

Chata Jagi, Brama Mirmiłowa, Tron Hegemona, czy Chata Kajka i Kokosza to tylko niektóre elementy uniwersum słowiańskich wojów, które na wystawie zostaną odwzorowane w skali rzeczywistej, aby były atrakcją nie tylko dla najmłodszych odbiorców. Część elementów (m.in. Maczuga Łamignata, Prasłowiański Mecz) jest interaktywna, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność ekspozycji.

Na wystawie nie zabraknie także elementów edukacyjnych, takich jak szarady czy puzzle, dzięki czemu odwiedzający lepiej poznają historię słowiańskiej Polski, dawnych obyczajów jej mieszkańców oraz język komiksu.

„Język komiksu to bardzo atrakcyjna i sprawdzona forma zapraszania naszych najmłodszych odbiorów do przygody z historią. Kilka lat temu wielkim powodzeniem cieszyła się wystawa poświęcona twórczości Papcia Chmiela z Tytusem De Zoo w roli głównej. Mam nadzieję, że Kajko i Kokosz wzbudzą podobne emocje zarówno rodziców jak i dzieci” - powiedział dyrektor Centrum Historii Zajezdnia dr Andrzej Jerie.

Wystawa potrwa do 3 listopada 2024 roku.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ js/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany