2 czerwiec 2013

Kościół otwiera się na dialog. Papież Franciszek na cenzurowanym

zdjęcie: Kościół otwiera się na dialog. Papież Franciszek na cenzurowanym / fot. Wikipedia na licencji CCU 3.0 / Autor: Tenan
fot. Wikipedia na licencji CCU 3.0 / Autor: Tenan
Wewnątrz Kościoła rozpętała się rewolucja. Papież z końca świata wniósł świeżość w progi Watykanu. Nie chodzi tylko o mury Stolicy Piotrowej, ale również o umysły duchownych. Głowa Kościoła w autobusie? Tak! Teraz to już jest możliwe.

Bank Watykanu idzie w zasadzie na pierwszy ogień, jeżeli chodzi o wychodzenie instytucji naprzeciw wiernych. Od 1 października działalność banku ma być jawna. Dlaczego dopiero wtedy? Cóż, obecnie trwa tzw. program rewizji ok. 19 tys. kont, które są w nim prowadzone. Możemy już powiedzieć, że ok. 6 tys. kont już zostało zamkniętych. Jaki jest tego powód? Oficjalnie chodzi o podejrzenia wobec ich właścicieli.

Papież Franciszek jest wyjątkowy. Bez ogródek głośno mówi o wadach i ułomnościach osób, które tworzą Kościół. Nie zapomina też o sobie.