7 styczeń 2013

Problemy z eWUŚ

zdjęcie: Problemy z eWUŚ / Potrzebny tylko PESEL? Jeszcze nie we wszystkich placówkach
Potrzebny tylko PESEL? Jeszcze nie we wszystkich placówkach
Na stronie internetowej NFZ pojawił się komunikat w sprawie nieprawidłowo działających programów w świadczeniodawców. Z analizy rejestrów zapytań do systemu wynika, że niektóre programy świadczeniodawców, które wykorzystują usługi internetowe, zostały przygotowane niezgodnie z dobrymi praktykami programistycznymi.
REKLAMA
Krótko mówiąc powoduje to obciążenie systemu, a co za tym idzie utrudnia poszczególnym placówkom leczniczym dostęp do całego systemu.

- Przypominamy zatem twórcom oprogramowania, że nie ma potrzeby uwierzytelniania się w systemie przy każdorazowym zapytaniu o konkretny numer PESEL. Usługa uwierzytelniania oferuje prawo dostępu (token), którego czas trwania ustalono na obecnym etapie na 30 minut. Oznacza to, że jeszcze po 29 minutach od poprzedniego żądania można otrzymać odpowiedź bez konieczności ponownego logowania się (uwierzytelnienia). Dotyczy to w szczególności grupowych zapytań o wszystkich pacjentów zarejestrowanych na dany dzień lub w danym dniu hospitalizowanych. Należy to zadanie wykonywać w trakcie pojedynczego zalogowania. Inny błąd dotyczy wielokrotnego w ciągu dnia pytania o ten sam PESEL. Rekordziści dokonują takich sprawdzeń tysiące razy – informuje Departament Informatyki.

Wiąże się to z tym, że od wtorku 8 stycznia 2013 r. informatycy będą wprowadzać pewne ograniczenia dla użytkowników, czyli świadczeniodawców, którzy posługują się nieprawidłowo napisanym oprogramowaniem. Od jutra możemy się zatem spodziewać 15 minutowych ograniczeń dostępu do usługi.

- Prosimy świadczeniodawców o wystąpienie do swoich dostawców oprogramowania z prośbą o usunięcie z zainstalowanych programów nieprawidłowych rozwiązań – dodaje Departament.

źródło - Departament Informatyki
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany