kategoria: Miasto
6 maj 2024

Tajwan przekaże miastu ponad 1,6 mln zł

zdjęcie: Tajwan przekaże miastu ponad 1,6 mln zł / pixabay/8727680
Rząd tajwański przeznaczył 400 tys. dolarów USA (ponad 1,6 mln zł) dla miasta Rzeszów. Darowizna będzie służyć najmłodszym mieszkańcom – poinformował prezydent Konrad Fijołek.
REKLAMA

Umowa darowizny została podpisana pomiędzy Biurem Przedstawicielskim Tajpej w Warszawie a miastem Rzeszów. Jak poinformował w poniedziałek ratusz, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup 35 zestawów wirtualnej pracowni, remont i wyposażenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Rejtana oraz zakup sprzętu komputerowego dla administracji.

Rzeszów współpracuje z Tajwanem od wielu lat przy okazji corocznej konferencji Smart City Summit & Expo w Tajpej. Udział miasta w konferencji finansuje Tajwański Fundusz Międzynarodowej Współpracy i Rozwoju.

"Darowizna będzie służyć najmłodszym mieszkańcom Rzeszowa – dzieciom polskim jak i ukraińskim" – poinformował prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. "Zestawy VR będą wykorzystywane podczas lekcji. Z kolei zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży to w tym momencie jedno z największych wyzwań, przed którymi stoją polskie miasta" – dodał prezydent Rzeszowa.

Po wybuchu wojny w Ukrainie do Rzeszowa przybyło około 100 tys. uchodźców. Aktualnie w stolicy Podkarpacia mieszka ok. 35 tys. Ukraińców.(PAP)

al/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany