kategoria: Motoryzacja
artykuł sponsorowany
19 marzec 2024

Bagażniki samochodowe w Krakowie - duży wybór

zdjęcie: Bagażniki samochodowe w Krakowie - duży wybór / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Dzięki bagażnikom samochodowym można zabrać na wyjazd wszystko, co nie zmieści się do auta. Niektóre pozwalają na bezpieczne przewiezienie nadmiarowego bagażu wakacyjnego, inne są przystosowane do transportu rowerów, nart i desek snowboardowych, a nawet sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje bagażników i gdzie w Krakowie można obejrzeć je na żywo?

Bagażnik bazowy - bez niego ani rusz

Bez bagażnika bazowego nie można zamontować docelowego bagażnika na dachu samochodu. Do bagażnika bazowego można przymocować zarówno zamykany kufer, jak i specjalne uchwyty na rower, narty, snowboard czy sprzęt wodny. Taki bagażnik składa się z dwóch prostokątnych lub zaokrąglonych profili montowanych prostopadle do dłuższych krawędzi dachu samochodu. Mocuje się je bezpośrednio do dachu samochodu (do otworów fabrycznych lub krawędzi dachu) lub do relingów (klasycznych lub zintegrowanych).

Ze względu na różne wymiary i sposoby montażu przy zakupie bagażnika bazowego należy podać podstawowe dane o samochodzie (marka i model, rok produkcji, rodzaj nadwozia, dach z relingami czy bez), aby sprzedawca był w stanie dobrać pasujący model.

Boxy dachowe i na hak holowniczy

Zamykane kufry to najprostszy sposób na zwiększenie pojemności transportowej samochodu. Można zamontować je na dachu lub na haku holowniczym, przy czym oba rozwiązania mają swoje zalety. Boxy dachowe są zwykle dłuższe, dzięki czemu nadają się do przewozu nart, desek snowboardowych, wioseł i innych długich rzeczy. Z kolei boxy na hak holowniczy zapewniają wygodne wkładanie i wyjmowanie bagażu, a przy tym nie mają większego wpływu na opór powietrza. Oba rodzaje kufrów wymagają bazowego bagażnika: dachowe montuje się na belkach poprzecznych, zaś kufry na hak holowniczy mocuje się na specjalnej bazie lub platformie rowerowej.

Bagażniki rowerowe - różne rodzaje

Wakacje bez dwóch kółek? Wielu rowerzystów nie wyobraża sobie takiego scenariusza, dlatego producenci bagażników oferują różne systemy, dzięki którym można przewieźć rower praktycznie każdym samochodem. Produkty te różnią się sposobem montażu, rodzajem zabezpieczeń i ładownością.

Wyróżniamy następujące rodzaje bagażników rowerowych:
  • uchwyty na dach,
  • uchwyty na tylną klapę,
  • uchwyty na hak holowniczy,
  • platformy na hak holowniczy,
  • uchwyty na koło zapasowe.

Jeżeli wybrany uchwyt wymaga bagażnika bazowego, najlepiej zdecydować się na produkty tej samej marki. Wówczas można łatwo je dopasować, a w przyszłości również zmodyfikować (np. przez dołożenie kolejnego uchwytu). Osoby, które posiadają już bagażnik bazowy, mogą poprosić sprzedawcę o dobranie kompatybilnego uchwytu rowerowego. Z kolei w przypadku uchwytów montowanych z tyłu warto zapytać w sklepie o tablicę świetlną na 13 pin, ponieważ transportowane w ten sposób rowery mogą przesłaniać oryginalne światła samochodu.

Bagażniki narciarskie - uchwyty na dach i platformy na hak holowniczy

Wyjazd na ferie zimowe albo urlop w alpejskim kurorcie to dobra okazja do tego, aby wypróbować bagażnik narciarski. Narty lub deski snowboardowe można przewozić w specjalnym uchwycie na dachu samochodu lub platformie zamontowanej na haku holowniczym. Uchwyty dachowe należy dopasować do belek bazowych, ale występują również uchwyty magnetyczne, które montuje się bezpośrednio do dachu. Z kolei platformy montowane z tyłu wymagają jedynie haka holowniczego, choć można również kupić bagażnik przystosowany do montażu na platformie rowerowej. Różne modele bagażników narciarskich można obejrzeć na stronie
https://www.bagaznikisamochodowekrakow.pl/

Gdzie można kupić bagażniki samochodowe w Krakowie?

Duży wybór boxów na dach i na hak holowniczy, bagażników bazowych i uchwytów na sprzęt sportowy (rowery, narty, kajaki) zapewnia sklep DO-AN Andrzej Blak, zlokalizowany pod adresem ul. Fatimska 64, 31-831 Kraków. W celu uzyskania informacji na temat dostępnych produktów można:
  • zadzwonić pod numer: +48 609 055 303,
  • napisać wiadomość na: fatimska@doan.com.pl,
  • odwiedzić sklep osobiście: ul. Fatimska 64, 31-831 Kraków.

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany