Jak łatwo, szybko i zdalnie sprawdzić ważność polisy OC? Na portalu internetowym i w aplikacji na smartfony

Posiadacze pojazdów mechanicznych mają obowiązek posiadania ważnego ubezpieczenia OC. Zdarza się jednak, że o obowiązku tym zapominają, czemu mogą towarzyszyć dotkliwe konsekwencje finansowe. UFG przypomina, że do sprawdzenia ważności polisy wystarczy tylko numer rejestracyjny samochodu, a ważność polisy można sprawdzić na portalu UFG i w powszechnie dostępnej aplikacji na smartfony.
REKLAMA
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przypomina, że każdy posiadacz pojazdu mechanicznego może w wygodny, szybki i prosty sposób sprawdzić ważność polisy OC pojazdu. Podobnie jak do zakupu ubezpieczenia, nie trzeba w tym celu opuszczać domu i narażać się na niepotrzebne ryzyko związane z pandemią. UFG pokazuje, że aby sprawdzić ważność polisy wystarczy tylko dostęp do Internetu i numer rejestracyjny pojazdu. Nie jest wymagane posiadanie numeru VIN, czy nawet dokumentów poprzedniej czy aktualnie obowiązującej polisy.

Na portalu UFG, stanowiącym bazę wiedzy dla posiadaczy pojazdów mechanicznych można w każdej chwili sprawdzić kiedy kończy się polisa OC wystawiona dla danego pojazdu. Co więcej, do sprawdzenia wystarczy wyłącznie numer rejestracyjny, nie trzeba dysponować jakimikolwiek innymi dokumentami ani danymi. To z kolei oznacza, że takiego sprawdzenia na rzecz innych posiadaczy pojazdów mechanicznych mogą dokonać ich bliscy.

Ważność ubezpieczenia OC  mogą zatem sprawdzić dzieci, chcące pomóc swoim rodzicom w czasach ograniczeń, wnuki dziadkom czy osoby wspierające seniorów. Nawigacja prowadzi od strony głównej portalu do formularza umożliwiającego wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu, którego ubezpieczenie chcemy sprawdzić.

W przypadku stwierdzenia nieważności polisy OC należy jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem, aby dokonać zakupu nowej polisy. Przedłużający się okres braku ważnej polisy OC dla danego pojazdu może skutkować finansowymi konsekwencjami dla jego posiadacza. Dostęp do bazy danych UFG i sprawdzenie ważności polisy są bezpłatne i nie wymagają pozostawienia żadnych danych osobowych.

Z kolei dla aktywnych użytkowników smartfonów Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował aplikację „UFG Na wypadek”. Posiada ona wiele funkcjonalności, przydatnych na co dzień kierowcom. Można gromadzić w niej informacje na temat swoich dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami określonego typu, podpowiada ona również jak zachować się na drodze w razie kolizji.

Jej nieocenioną funkcjonalnością w czasach pandemii jest możliwość łatwego i szybkiego sprawdzenia ważności polisy OC posiadacza danego pojazdu. Podobnie jak w przypadku portalu UFG do takiego sprawdzenia również wystarczy wyłącznie numer rejestracyjny pojazdu. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android i iOS. Pobranie i późniejsze korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

Dysponując narzędziami w postaci stałego dostępu do portalu UFG i przygotowanej przez Fundusz aplikacji, użytkownicy mogą szybko i łatwo sprawdzić ważność polisy OC przypisanej do własnego pojazdu, pojazdu swoich bliskich, czy swoich podopiecznych. Do sprawdzenia nie trzeba nic więcej poza numerem rejestracyjnym pojazdu. Pozwoli to na dopilnowanie ustawowego obowiązku posiadania ważnej polisy OC i może uchronić przed finansowymi konsekwencjami braku takiej polisy, co istotne zwłaszcza dzisiaj, w czasach pandemii i ograniczonej mobilności.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany