reklama

Pomoc Non Stop i PZPO razem na rzecz bezpieczeństwa na drogach prezentują: Certyfikat Oponiarski® - obiektywne potwierdzenie najwyższej jakości usług

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) oraz Pomoc Non Stop nawiązują współpracę. Ich wspólnym celem jest zwiększanie świadomości – zarówno wśród kierowców, jak i mechaników – co do tego, jak bardzo nasze bezpieczeństwo na drogach zależy od jakości usług oponiarskich. Niemal 37% wypadków drogowych spowodowanych usterkami technicznymi ma swoje źródło w awarii opon. Dlatego obie strony postanowiły wspólnie promować Certyfikat Oponiarski®, który ułatwia klientom dokonanie świadomego wyboru serwisu w oparciu o gwarancję jakości realizowanych usług.

Zależy nam, by wspierać serwisy oponiarskie naszą wiedzą i ekspertyzą w zakresie upowszechniania świadomości o bezpieczeństwie drogowym i wpływie opon na zachowanie samochodu na drodze. To bardzo ważne, aby każdy kierowca i każdy mechanik, przykładał do tej kwestii priorytetową wagę. Sprawdzanie jakości opon, ich prawidłowa eksploatacja, a przede wszystkim profesjonalny serwis to najważniejsze elementy, które mają fundamentalne znaczenie dla naszego życia i zdrowia – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Pomoc Non Stop wspiera kierowców na każdym etapie użytkowania pojazdu – począwszy od zakupu, aż po sprzedaż. Poprzez naszą działalność, doskonale rozumiemy, że nie każdy kierowca jest ekspertem motoryzacyjnym. Kierowca korzystając z usług serwisu oponiarskiego  niejednokrotnie musi zaufać, że usługa zostanie wykonana rzetelnie i z troską o jego bezpieczeństwo. Certyfikat Oponiarski® to sygnał dla klienta: tak, ten serwis spełnił kilkadziesiąt kryteriów takich jak np. wykorzystanie urządzeń i narzędzi warsztatowych w warunkach zgodnych z zaleceniami producenta, posiadanie przez pracowników aktualnego przeszkoleni, posiadanie przez urządzenia w warsztacie aktualnego przeglądu Urzędu Dozoru Technicznego itd. Natomiast dla samego serwisu jest to niewątpliwie szansa, aby wyróżnić się na rynku. Jako partner projektu prowadzonego przez PZPO, zamierzamy wspierać tę inicjatywę – komentuje Paweł Polewany, Dyrektor ds.Transformacji Cyfrowej i ESG w PZU Pomoc SA


Pomoc Non Stop to platforma online należąca do PZU Pomoc SA, otwarta dla wszystkich, którzy poszukują fachowego wsparcia w sprawach związanych z eksploatacją auta. Platforma umożliwia m.in. wygodną rezerwację wizyt w partnerskich warsztatach samochodowych, serwisach opon, szyb oraz uzyskanie atrakcyjnych rabatów na części. Pomoc Non Stop specjalizuje się również w sprawdzaniu używanych pojazdów przed zakupem. Stale poszerza zakres świadczonych usług oraz swoją sieć partnerów.

Certyfikat Oponiarski® to audyt warsztatów oponiarskich. Jest dostępny dla wszystkich serwisów zajmujących się obsługą opon – sieciowych, niezależnych i ASO. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://certyfikatoponiarski.pl/form.php.

Pomysł niezależnego certyfikatu oponiarskiego zrodził się z potrzeby poprawy poziomu jakości obsługi w serwisach oponiarskich oraz docenienia starań tych serwisów, u których fachowa obsługa jest codzienną praktyką. To także wyróżnik przyciągający nowych klientów, którzy będą łatwo mogli znaleźć certyfikowane serwisy na mapie i przekonać się, jak wysoką jakość one oferują.

Profesjonalne serwisy zajmujące się oponami muszą mieć odpowiednie wyposażenie, wyszkolony personel oraz adekwatny poziom obsługi klienta. Niedbała i pospieszna obsługa opony prowadzi do uszkodzeń stopki opony, warstw wewnętrznych i felgi, które ujawnią się dopiero w trakcie jazdy. Należy pamiętać, że opony to jedyny element pojazdu, który ma kontakt z nawierzchnią. To od jej stanu zależy kontrola nad poruszaniem się pojazdu a przy prędkości autostradowej każda obraca się ok. 1000 razy na minutę – siły które wtedy na nie działają nie pozostawiają miejsca na błąd serwisu. Oznacza to, że od rzetelnej serwisu opon w pojeździe może zależeć zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów.

Kryteria certyfikacji dotyczą zarówno wyposażenia technicznego serwisu, jak i wyszkolenia mechaników oraz poziomu obsługi klienta. Z uwagi na duże zróżnicowanie jakości usług w serwisach zajmujących się serwisem opon w Polsce, certyfikat oponiarski może być wydany w jednym z 3 wariantów zaawansowania – dobry, bardzo dobry i wzorowy. W każdym z nich są zawarte kryteria główne (kluczowe dla prawidłowego wykonania obsługi) i kryteria warunkowe (które są ważne dla oceny ogólnej danego serwisu). Tylko od danego serwisu zależy, czy będzie rozwijał się i certyfikował na kolejne stopnie, czy od razu zacznie od średniego albo najwyższego poziomu. Lista kryteriów oraz procedury obsługi opon dostępne są na stronie www: https://certyfikatoponiarski.pl/certyfikacja/.

PZPO i audytorzy zapewniają niezależność certyfikatu i profesjonalny audyt.

Wyróżnikami Certyfikatu Oponiarskiego®, jaki dostaną wszystkie serwisy pozytywnie kończące audyt, są: duża tablica z logo certyfikatu i wskazaniem poziomu obsługi i segmentu oraz certyfikat w formie dyplomu.


Więcej informacji na stronie: pzpo.org.pl, certyfikatoponiarski.pl


Kampania informacyjna: www.oponymajamoc.pl


Nawiązanie współpracy z Pomoc Non Stop:
https://www.pomocnonstop.pl/dla-biznesu/siec-partnerska
PRZECZYTAJ JESZCZE
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany