kategoria: Muzyka
2 grudzień 2023

32 godziny będą grać muzycy, by pobić rekord w graniu bluesa non stop

zdjęcie: 32 godziny będą grać muzycy, by pobić rekord w graniu bluesa non stop / fot. PAP
fot. PAP
W sobotę po południu rozpoczęła się w Białymstoku próba pobicia nieformalnego rekordu Polski w graniu bluesa non stop. Plan zakłada, że koncert potrwa 32 godziny; wystąpi ponad 20 wykonawców z kraju i zagranicy.
REKLAMA

Rekord grania bluesa non stop, który ma służyć promocji muzyki bluesowej, będzie ustanawiany w Białymstoku po raz piąty. Gdy zaczynano imprezę w 2018 roku, ustanowiono wtedy rekord 28 godzin; w ubiegłym roku grano 31 godzin.

Koncert rozpoczął się w jednym z białostockich pubów, który od lat gości wykonawców bluesowych, o godzinie 15; ma zakończyć się w niedzielę po godz. 23. Ustawiony jest specjalny zegar, który odlicza czas. Łącznie mają wystąpić 23 zespoły z Polski, Litwy, Hiszpanii i USA.

Na scenie jako pierwsza wystąpiła legenda polskiego bluesa, zespół wywodzący się z Białegostoku - Kasa Chorych. Następnie na scenie będzie można posłuchać m.in. Made in Warsaw z repertuarem grupy Deep Purple czy Elę Dębską, która z zespołem wprowadzi słuchaczy w świat muzyki Janis Joplin. W biciu rekordu weźmie też udział - jak podawali wcześniej organizatorzy - czołowy hiszpański zespół Mingo Balaguer i Pablo Sanpa, który obraca się w kręgu klasycznego bluesa i rockabilly.

O północy na scenie zaprezentują się zespoły z centralnej i wschodniej Polski. Będzie można posłuchać m.in. białostockich formacji Gęsia Skórka Blues, Lucky Loser czy 48 godzin, Blues Projekt z Węgorzewa oraz łomżyńskiego The BL Blues Band. (PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany