22 marzec 2023

37-latek groził partnerce, później sterroryzował taksówkarza - odpowie za rozbój

zdjęcie: 37-latek groził partnerce, później sterroryzował taksówkarza - odpowie za rozbój / pixabay/7011521
37-latek zatrzymany w Aleksandrowie Kujawskim po policyjnej obławie odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb. We wtorkowy wieczór uciekła przed nim partnerka z czwórką dzieci, gdyż groził jej przedmiotem przypominającym broń. Później sterroryzował taksówkarza.
REKLAMA

St. asp. Marta Błachowicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim poinformowała w środę, że 37-latek groził swojej partnerce przedmiotem przypominającym broń.

"Kobieta - wraz z dziećmi - zdążyła uciec. W momencie, kiedy znajdowali się na ulicy usłyszała huk, przypominający strzały, dobiegający z wnętrza domu. Na miejsce pojechali policjanci z Aleksandrowa, którzy zabezpieczyli teren wokół posesji. Skierowano tam również policjantów z oddziału kontrterrorystycznego" - wskazała st. asp. Błachowicz. Jednak poszukiwanego tam nie było.

Mężczyzna później sterroryzował taksówkarza. W trakcie jazdy wypchnął go z samochodu i odjechał taksówką. Auto znaleziono we Włocławku ok. godz. 20.

37-latek został zatrzymany przez policjantów dwie godziny później w Aleksandrowie Kujawskim. Był nietrzeźwy. Z informacji PAP wynika, że miał dwa promile alkoholu w organizmie.

"Została pobrana od niego krew pod kątem sprawdzenia, czy znajdował się pod wpływem środków odurzających. Policjanci prowadzą czynności w kierunku rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania gróźb. O sprawie powiadomiono także prokuraturę. Obecnie mężczyzna znajduje się w policyjnym areszcie w Aleksandrowie. Trwają czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie okoliczności i zebranie materiału dowodowego w tej sprawie" - wskazała st. asp. Błachowicz.

Mężczyzna ma zostać przesłuchany w czwartek. Grozi mu do 12 lat więzienia, ale jak dowiedziała się PAP, zarzuty w tej sprawie mogą się jeszcze zmienić. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany