kategoria: Na Sygnale
5 sierpień 2022

4 osoby ucierpiały w pożarze szpitala w Pruszkowie

zdjęcie: 4 osoby ucierpiały w pożarze szpitala w Pruszkowie / fot. PAP
fot. PAP
Po godzinie 4.30 wybuchł pożar w szpitalu przy ul. Partyzantów w Pruszkowie. Ogień pojawił się na jednej z sal chorych. Ewakuowano 50 pacjentów do innej części tego samego pawilonu, 4 osoby zostały poszkodowane. Strażacy zakończyli działania po godz. 6.30.
REKLAMA

Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie mł. bryg. Karol Kroć, w piątek około godz. 4.30 wybuchł pożar w szpitalu w Pruszkowie. "Sytuacja miała miejsce w godzinach 4.30-6.30. Ogień pojawił się w jednym z pawilonów szpitala na parterze w jednej z sal chorych" - wskazał mł. bryg. Karol Kroć.

Zaznaczył, że "ewakuowano 50 pacjentów do innej części tego samego pawilonu - do bezpiecznej strefy, zaś 4 osoby zostały poszkodowane, w tym jedna osoba, która najprawdopodobniej była sprawcą tego zdarzenia".

"Mówimy tutaj o pojawieniu się ognia w jednym z łóżek pacjentów, w skutek czego ten pożar się rozprzestrzenił na wyposażenie sali chorych" - powiedział mł. bryg. Karol Kroć. Dodał, że cztery osoby, które ucierpiały zostały przetransportowane do szpitali w Warszawie. "Pozostali pacjenci pozostali pod opieką personelu placówki" - wskazał.

Jak zaznaczył Kroć, akcja strażaków na miejscu przebiegła sprawnie. "Pożar był dosyć szybko ugaszony. Udało nam się go opanować i nie rozprzestrzenił się na pozostałe pomieszczenia" - zaznaczył oficer prasowy KP PSP w Pruszkowie.

Dodał, że do akcji gaszenia pożaru zostało skierowanych 7 zastępów. "Były to zastępy PSP w Pruszkowie oraz okolicznych jednostek. W akcji w sumie wzięło udział 30 strażaków" - przekazał Kroć.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany