29 czerwiec 2022

6,5 mld zł trafi do policji z programu modernizacji służb mundurowych

fot. PAP
Bardzo zależy nam na tym, by polska policja była profesjonalna, dlatego bardzo dbamy o warunki waszej służby, o godną płacę, dobrą infrastrukturę i nowoczesny sprzęt - mówił w środę wiceminister SWiA Błażej Poboży. Wskazał, że z programu modernizacji służb mundurowych do 2025 roku do polskiej policji trafi 6,5 mld zł.
REKLAMA

"Dzisiejszy dzień to niesamowicie podniosła, niezwykła chwila zarówno dla was, dla waszych rodzin jak i całej policyjnej społeczności. Promocja na pierwszy stopień oficerski to nie tylko zaszczyt, ale także wielka odpowiedzialność i zobowiązanie" - powiedział w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.

"Dziś 168 policjantów i policjantek dostępuje tego zaszczytu. Wierzę, że swoją służbę będziecie wykonywać wzorowo. Służba policyjna to niezwykła misja. Stoicie na straży prawa, dbacie o bezpieczeństwo obywateli. Jesteście blisko obywateli, staracie się zrozumieć ich problemy, służyć wsparciem" - zaznaczył wiceszef resortu SWiA.

Podkreślił, że to dzięki polskiej policji, "poczucie bezpieczeństwa Polaków, mimo trudnej, szczególnie trudnej sytuacji w naszym regionie, w Polsce, pozostaje na bardzo wysokim poziomie, a poczucie bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym, choćby tu na Warmii i Mazurach na rekordowym wysokim poziomie".

Zapewnił, że Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji wspierało i nadal będzie wspierać policję.

"Właśnie dlatego realizujemy kolejny program służb mundurowych. Na lata 2022-25 do wszystkich służb, do wszystkich formacji podległych naszemu resortowi trafi ponad 10 mld zł a największa z tego część - 6,5 mld zł - do policji. Bardzo zależy nam na tym byście mogli służyć w pełni profesjonalnie, dlatego bardzo dbamy o warunki waszej służby, o godną płacę, dobrą infrastrukturę i nowoczesny sprzęt" - dodał Poboży.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podkreślił, że moment promocji jest wyjątkowy.

"Mam świadomość, że zdobycie upragnionych gwiazdek nie było wcale łatwe. Dziś do tych symbolicznych niebieskich podestów przeszliście parę kroków, ale prawda jest taka, że aby wejść i przyklęknąć na tych podestach, potrzeba było zdecydowanie więcej trudu, wysiłku, zaangażowania, wyrzeczeń, ciężkiej służby i pracy, pewnie niejednokrotnie okupionej łzami, chwilami rezygnacji, nieprzespanymi nocami" - podkreślił.

Wyraził przekonanie, że "dzisiejsza uroczystość i fakt dotknięcia ramienia generalską szablą i możliwość obrócenia pagonów i pokazania światu tych uprawnionych dwóch gwiazdek podkomisarza polskiej policji, rekompensuje trudy i daje ogromną satysfakcję z ciężkiej pracy" - dodał szef polskiej policji.(PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

ali/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany