22 listopad 2022

CBA zatrzymało cztery osoby w śledztwie o wyrządzenie PZPN szkody 1 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymały cztery osoby m.in. b. sekretarza generalnego i obecnego członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej - dowiedziała się PAP. Zatrzymano ich w śledztwie dotyczącym wyrządzenia PZPN szkody 1 mln zł.

Zespół prasowy Biura podał we wtorek PAP, że zatrzymań dokonali w poniedziałek funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA, przeszukali też siedzibę PZPN oraz trzech firm.

Oprócz dwóch osób, o których zatrzymaniu nieoficjalnie informowano w mediach - b. sekretarza generalnego PZPN Macieja S. i obecnego członka zarządu związku Jakuba T. zatrzymano jego żonę Iwonę T. oraz Gabrielę M. - byłą prezes spółki OSTTAIR - podał PAP dział prasowy Prokuratury Krajowej

Zespół prasowy CBA podał, że zatrzymani zostaną nadzorującego śledztwo zachodniopomorskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Szczecinie.

Dział prasowy PK podał, że sprawa dotyczy jednego z wątków tzw. afery melioracyjnej - wyrządzenia szkody PZPN w wysokości miliona złotych. Dział podął, że zatrzymany Jakub T . oprócz członkostwa w zarządzie PZPN jest pełnomocnikiem spółki OSTTAIR i faktycznie kontroluje działalność tej spółki za pośrednictwem innych osób.

PK podała, że po doprowadzeniu do prokuratury zostaną im postawione zarzuty, a prokurator podejmie decyzję, jakie środki zapobiegawcze zastosować wobec nich.

Media podawały w poniedziałek wieczorem, że T. i S. zatrzymano na warszawskim lotnisku przed ich wylotem do Kataru na wtorkowy mecz Polska-Meksyk na mistrzostwach świata w piłce nożnej.(PAP)

autorzy: Aleksander Główczewski, Bartłomiej Figaj

ago/ bf/ ok/