11 wrzesień 2023

Małopolskie/ Policja zatrzymała seniorkę, która ukradła kartę bankomatową i nią płaciła

76-latkę, która cudzą kartą płatniczą dokonała nieautoryzowanych transakcji w sklepach, zatrzymali policjanci z Andrychowa. Seniorka usłyszała już dziewięć zarzutów. Grozi jej 10 lat więzienia – podała w poniedziałek policja z Wadowic.
REKLAMA

Rzecznik wadowickiej komendy powiatowej st. asp. Agnieszka Petek poinformowała, że w sierpniu br. andrychowscy funkcjonariusze zostali powiadomieni, iż jedna z mieszkanek, w niewyjaśnionych okolicznościach, utraciła kartę bankomatową. Następnie ktoś zaczął dokonywać nią płatności zbliżeniowych.

Policjanci ustalili wizerunek osoby, która dokonywała nieautoryzowanych transakcji. Zatrzymali 76-letnią mieszkankę powiatu wadowickiego. W jej mieszkaniu znaleźli skradzioną kartę płatniczą.

"Kobiecie przedstawiono dziewięć zarzutów, w tym kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi jej kara od roku do 10 lat więzienia" – podała Petek.

Rzecznik przypomniała, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego.

"Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić bank i zablokować możliwość dokonywania płatności. Pozwoli to uniknąć utraty pieniędzy" – wskazała Petek. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany