kategoria: Na Sygnale
21 luty 2024

Ministerstwo sprawiedliwości organizuje bezpłatne porady prawne dla ofiar przestępstw

zdjęcie: Ministerstwo sprawiedliwości organizuje bezpłatne porady prawne dla ofiar przestępstw / fot. PAP
fot. PAP
W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem resort sprawiedliwości organizuje w czwartek dzień bezpłatnych porad prawnych.
REKLAMA

"Zapraszamy do skorzystania z porad prawników, doświadczonych sędziów i prokuratorów, wszystkich tych, którzy zostali poszkodowani przestępstwem i potrzebują wsparcia" - poinformował resort sprawiedliwości.

Porady będą udzielane nieodpłatnie, w czwartek 22 lutego w godz. 10.00 - 18.00 w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości - w Al. Ujazdowskich 11 (wejście od ulicy Koszykowej, pokój nr 18).

Dzień bezpłatnych porad prawnych jest organizowany w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

"Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą zgłaszać się przez cały rok do placówek finansowanych ze środków Funduszu Sprawiedliwości. To miejsca, w których można uzyskać bezpłatną, szybką i profesjonalną pomoc" - przypomniało ministerstwo. W tej formie oferowane jest wsparcie prawne i psychologiczne, a w razie potrzeby również pomoc materialna, dostosowana do potrzeb.

Wykaz placówek pomocowych znajduje się na stronie Funduszu Sprawiedliwości. Do błyskawicznego kontaktu służy również całodobowa ogólnokrajowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym (+48 222 309 900) oraz specjalny adres e-mail: info@numersos.pl.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany