28 lipiec 2023

Pomorskie/ Odblokowano dk 25 w Stołcznie po wypadku, w którym zginęły dwie osoby

Droga krajowa nr 25 jest już całkowicie przejezdna na odcinku Człuchów-Rzeczenica po wypadku w Stołcznie, w którym zginęły dwie osoby, a trzy, w tym dwoje dzieci, zostały ranne – poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej gdańskiego oddziału GDDKiA.
REKLAMA

Po blisko czterech godzinach od zderzenia dwóch samochodów osobowych w Stołcznie (Pomorskie) została odblokowana droga krajowa nr 25 między Człuchowem a Rzeczenicą wynika z informacji przekazanej przez dyżurnego PID.

W wypadku, do którego doszło w piątek ok. godz. 12.45, zginęły dwie osoby, a kolejne trzy zostały ranne.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, jak poinformował PAP oficer prasowy KPP w Człuchowie asp. sztab. Sławomir Gradek, że toyota jadąca w kierunku Rzeczenicy na łuku drogi wpadła w poślizg i auto stanęło w poprzek, uderzając bokiem w nadjeżdżające z przeciwka renault.

"W wypadku zginęli 32-letni kierowca toyoty i jego 60-letnia pasażerka, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Natomiast ranni zostali podróżujący renaultem, mieszkańcy Rzeczenicy. 38-letnią kobietę i 10-letnie dziecko karetki przewiozły do chojnickiego szpitala, a 4-letnie dziecko przetransportowane zostało śmigłowcem LPR do szpitala w Koszalinie” – przekazał asp. sztab. Gradek.

Na miejsce wypadku zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR, sześć zastępów straży pożarnej. Policja pod nadzorem prokuratora, prowadziła oględziny, zabezpieczała ślady. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany