8 czerwiec 2023

Pomorskie/ Pociągi na kursie kolizyjnym; przez kilka godzin wstrzymano ruch kolejowy na linii 201

W czwartek w południe ze stacji Żukowo Wschodnie wyjechał pociąg - mimo sygnału "stój" na semaforze. Ponieważ mogło dojść do zderzenia z innym składem, który nadjeżdżał do stacji z naprzeciwka, sprawę wyjaśnia komisja. Przez kilka godzin nie kursowały pociągi na linii 201.
REKLAMA

"W czwartek o godz. 11:45 dyżurna ruchu na stacji Żukowo Wschodnie wstrzymała ruch pociągów po tym jak zauważyła, że pociąg relacji Kartuzy - Gdańsk Wrzeszcz wyjeżdża ze stacji mimo sygnału +stój+ na semaforze" - poinformował PAP w czwartek członek zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe Karol Jakubowski.

Dodał, że zaraz po tym zatrzymany został również pociąg, jadący po tym samym torze, który zbliżał się do stacji z drugiej strony.

Na miejscu pracowali członkowie Państwowej Komisja Badania Wypadków Kolejowych, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. W czasie ich pracy ruch kolejowy na linii 201 został wstrzymany. "Zmiany w komunikacji objęły 9 pociągów. Przewoźnik zorganizował zastępczą komunikację autobusową" - zapewnił Jakubowski.

Podał również, że w czwartek po godz. 15:15 ruch kolejowy na linii 201 został przywrócony.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany