16 marzec 2023

Pomorskie/ Pożar w fabryce farb w Gniewie; ewakuowano ok. 50 pracowników

W czwartek rano doszło do pożaru w fabryce farb w Gniewie (woj. pomorskie). Z budynku ewakuowano ok. 50 osób.
REKLAMA

Jak przekazał PAP oficer prasowy tczewskiej straży pożarnej kpt. Michał Myrda, służby zgłoszenie o pożarze w budynku fabryki farb w Gniewie otrzymały w czwartek o godz. 7:15.

"Paliły się rozlane substancje wykorzystywane do produkcji farb. W początkowej fazie pożaru było bardzo duże zadymienie" - relacjonował oficer.

Dodał, że dwaj pracownicy firmy podjęli próbę ugaszenia pożaru, ale ze względu na panujące warunki pożarowe nie byli w stanie go ugasić.

"Sprawne i skuteczne działania miejscowej jednostki OSP spowodowały szybkie ugaszenie pożaru. Dzięki temu pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku" - ocenił kpt. Myrda i dodał, że z obiektu ewakuowano ok. 50 osób.

"Na chwilę obecną sytuacja jest opanowana" - zaznaczył oficer prasowy.

Przyczynę pożaru będą starali się ustalić policjanci i biegli z zakresu pożarnictwa.

Po pożarze firma Alma-Color, na swojej stronie internetowej wydała oświadczenie, w którym podziękowała za sprawną akcję służb oraz działanie swoich pracowników. "Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał i nie został hospitalizowany. Nie ma też zagrożenia dla okolicznych mieszkańców, firmy oraz środowiska. Dziękujemy służbom i pracownikom za sprawne działanie" - napisali przedstawiciele gniewskiej firmy, w której doszło do pożaru. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany