29 maj 2023

Pomorskie/ Pożar zakładu stolarskiego produkującego trumny w Łubnej; trwa dogaszanie

W nocy z niedzieli na poniedziałek wybuchł pożar w zakładzie stolarskim zajmującym się produkcją trumien w Łubnej. W szczytowym momencie w akcji gaśniczej uczestniczyły 32 zastępy straży pożarnej. Pożar jest już opanowany – powiedział PAP oficer prasowy KP PSP w Chojnicach bryg. Henryk Koźlewicz.
REKLAMA

Zgłoszenie o pożarze w zakładzie stolarskim produkującym trumny w miejscowości Łubna w gminie Czersk (Pomorskie) strażacy otrzymali około godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. W tym czasie zakład nie pracował.

"Pożar był już wysoko rozwinięty. W szczytowym momencie w akcji uczestniczyły 32 zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Straty materialne są ogromne, ale najistotniejsze jest to, że nie ma osób poszkodowanych" – przekazał PAP bryg. Koźlewicz.

Zniszczona została większa część zakładu. "Udało się uratować jedynie te budynki, które miały konstrukcję murowaną, wykonaną z materiałów niepalnych. Hala produkcyjna, lakiernia, czyli te pomieszczenia konstrukcji stalowej, w których prowadzony był proces produkcyjny, one uległy spaleniu. Cały surowiec i linia technologiczna zostały zniszczone" – powiedział strażak.

Zaznaczył, że pożar jest już opanowany. "Trwają tylko niezbędne prace rozbiórkowe, przelewanie i neutralizacja pojawiających się jeszcze ewentualnie zarzewi ognia" – poinformował bryg. Koźlewicz.

Dodał, że działania straży pożarnej mogą potrwać jeszcze do południa. "Ta ilość składowanego surowca w zakładzie była znaczna. Trzeba to rozgarnąć ciężkim sprzętem, przelać, część wywieźć na teren przylegający do zakładu, należący do jego właściciela. Droga prowadząca z Czerska w kierunku Łubnej i dalej do miejscowości Karścin jest całkowicie wyłączona z ruchu na potrzeby prowadzonych działań" – wskazał strażak.

Na miejscu był komendant wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Socha.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany