8 czerwiec 2023

Pomorskie/ W Jeziorze Otomińskim utonął 28-latek

W czwartek w Jeziorze Otomińskim w powiecie gdańskim utonął 28-latek. Policja podała, że według świadków mężczyzna zanurkował w trakcie kąpieli i nie wypłynął. Jego ciało wyłowili strażacy.
REKLAMA

O śmiertelnym wypadku w Jeziorze Otomińskim poinformowała rzeczniczka komendy wojewódzkiej policji podkom. Karina Kamińska. "Zgłoszenie otrzymaliśmy w czwartek ok. godz. 17. Z wody mężczyznę wyciągnęli strażacy. Długa reanimacja zakończyła się niepowodzeniem" - podała.

Zaznaczyła, że według relacji świadków 28-latek zanurkował w trakcie kąpieli i nie wypłynął.

Na miejscu pracowali policjanci, lekarz sądowy i prokurator, którzy będą ustalali okoliczności wypadku.

"Apelujemy o rozwagę nad wodą, nieprzecenianie swoich umiejętności, niewchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i o kąpanie się tylko w miejscach dozwolonych" - przekazała podkom. Kamińska.

Według policyjnych statystyk w czerwcu w Polsce utonęło 9 osób. Statystyki nie uwzględniają jeszcze 8 czerwca. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany