kategoria: Na Sygnale
13 wrzesień 2023

Śląskie/ 63-latek w Brennej groził wysadzeniem domu; został zatrzymany

63-latka z Brennej, który groził, że wysadzi dom w powietrze, zatrzymali policjanci. Mężczyzna odkręcił butlę gazową i rozlał benzynę. "Szybka interwencja policji zapobiegła tragedii” – podał w środę rzecznik policji w Cieszynie podkom. Krzysztof Pawlik.
REKLAMA

Rzecznik podał, że w ubiegłym tygodniu 63-latek sam zadzwonił na numer alarmowy informując, że chce wysadzić w powietrze dom. Do Brennej pojechali policjanci i strażacy.

"Jak się okazało, mężczyzna odkręcił w domu zawór butli gazowej, rozlał benzynę i nie rozstawał się z zapalniczką" – powiedział w środę Pawlik.

Dzielnicowi ze Skoczowa, pomimo bardzo realnego zagrożenia, podjęli dialog z mężczyzną.

"Dzięki ich opanowaniu oraz natychmiastowej reakcji pobudzony 63-latek został sprawnie obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Nikomu nic się nie stało" – powiedział Krzysztof Pawlik.

Jak dodał, w ocenie strażaków istniało realne niebezpieczeństwo pożaru lub nagłego wybuchu.

Zatrzymany miał 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał, prokurator postawił mu zarzuty, między innymi gróźb karalnych i narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany