28 listopad 2023

Intensywne opady śniegu oraz marznące opady deszczu

zdjęcie: Intensywne opady śniegu oraz marznące opady deszczu / pixabay/245285
We wtorek na południu oraz nad morzem występować będą opady śniegu. Temperatura wahać się będzie od -4 do 2 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź na Podkarpaciu.
REKLAMA

We wtorek wystąpi całkowite zachmurzenie na południu kraju. Tam też wystąpią intensywne opady śniegu. Więcej przejaśnień i rozpogodzeń na może wystąpić północy Polski.

"Przyrost pokrywy śnieżnej na południu może wzrosnąć do 12 cm. Na Podkarpaciu lokalnie możliwe opady marznące i powodujące gołoledź. Ponadto, przelotne opady śniegu nad morzem" - poinformował PAP synoptyk IMGW Michał Kowalczuk.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od -6 stopni na Suwalszczyźnie, około -2 stopni w centrum, do 0 stopni na południu oraz zachodzie kraju, a najcieplej nad morzem, tak około 2 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. "Jedynie lokalnie na zachodzie porywisty. Na północy zmienny, a na południu z przewagą północno-wschodniego" - dodał synoptyk.

Noc z wtorku na środę z opadami śniegu głównie na południowym wschodzie. "Tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 10 cm. Nad morzem przelotne opady śniegu" - powiedział Kowalczuk.

Lokalnie na północy kraju oraz na zachodzie możliwe mgły marznące ograniczające widzialność do 300 mm.

Temperatura minimalna wahać się będzie od -12 stopni na północy, około -6 stopni w centrum, do -4 stopni na południowym wschodzie i nad samym morzem.

"Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Lokalnie na wschodzie porywisty. Z przewagą kierunków północnych, a nad morzem i na zachodzie wiatr z kierunków zachodnich.(PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany