29 listopad 2023

Mroźna noc z opadami śniegu

zdjęcie: Mroźna noc z opadami śniegu / pexels/358235
pexels/358235
W nocy w całym kraju będzie zachmurzenie duże, a miejscami spadnie śnieg, najwięcej na zachodzie i w górach. Termometry wskażą od -14 do -1 stopnia Celsjusza - poinformował PAP Kamil Walczak, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

W nocy w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady śniegu. Na zachodzie i w Sudetach opady będą miały większe natężenie, do 6 cm.

Temperatura minimalna od -12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, -4 na zachodzie, do -1 nad morzem. Na Podhalu termometry mogą wskazać -14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy na południu i zachodzie okresami porywisty, południowy.

W czwartek w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym zachodzie i w górach miejscami przelotne opady śniegu. Tam może spaść do 7 cm śniegu.

Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 1 stopnia na Śląsku i na Wybrzeżu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany