14 styczeń 2023

Opolskie/ Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla południa regionu

W nocy z soboty na niedzielę na południu województwa możliwy jest silny wiatr, który w porywach będzie osiągał do 75 km/h - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu.
REKLAMA

Jak przekazało WCZK, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego i prudnickiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21. w sobotę do godziny 9. rano w niedzielę.

Według prognoz meteorologów IMGW-PIB, w tym czasie na terenie objętym alertem możliwe są silne wiatry, które w porywach będą osiągały prędkość do 75 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 75 procent. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany