11 listopad 2023

Prognoza pogody na 12 listopada

zdjęcie: Prognoza pogody na 12 listopada / pixabay/5515672
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą Zachodnią, Centralną i Wschodnią pogodę będą niże znad Północnego Atlantyku, Danii i Zachodniej Rosji oraz związane z nimi fronty atmosferyczne.
REKLAMA

Jedynie Półwysep Skandynawski i Bałkański będą w podwyższonym ciśnieniu. Polska znajdzie się w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Ukrainy przemieści się nad zachodnią Rosję, na południowym zachodzie kraju rozbuduje się słaby klin wyżowy. Napływać będzie masa powietrza polarnego morskiego. Wystąpi wzrost ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i nieznacznie będzie rosło.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. W rejonach podgórskich oraz w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo miejscami na północy mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 6 do 9 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od 3 do 6 st. C, a na Podhalu około 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany