kategoria: Pogoda
19 listopad 2023

Prognoza pogody na 20 i 21 listopada

zdjęcie: Prognoza pogody na 20 i 21 listopada / pixabay/5462060
Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych, tylko północ kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżu.
REKLAMA

Polska będzie pod wpływem zatoki niżu, którego ośrodki znad Szkocji i Danii przemieszczą się nad Morze Północne oraz północne Niemcy i północno-zachodnią Polskę. Od północnego zachodu na południowy wschód kraju będzie rozciągać się niemal stacjonarna strefa frontu okluzji. Front ten będzie rozdzielać ciepłe powietrze polarne morskie na południowym zachodzie od chłodniejszego na północnym wschodzie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie powoli rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, tylko na północnym wschodzie i wysoko w górach śniegu. W pasie od wschodniego Pomorza i Warmii po północną Lubelszczyznę okresami marznące opady deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Prognozowana suma opadów na południowym zachodzie od 10 mm do 20 mm. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm do 10 cm. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 5 st. C do 10 st. C, chłodniej na północnym wschodzie, od -2 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, przeważnie zachodni i południowo-zachodni, na północy z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy do 90 km/h, w Karpatach początkowo do 70 km/h, powodujące zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek, w kraju będzie duże zachmurzenie. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie oraz w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Od Pomorza i Warmii, przez Mazowsze, po Podlasie i Lubelszczyznę okresami opady marznące powodujące gołoledź. Miejscami na północnym wschodzie oraz w górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, w Tatrach o 8 cm. Lokalnie na północy mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -3 st. C na północnym wschodzie, około 3 st. C w centrum, do 6 st. C na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, w północnej połowie kraju zwykle wschodni i północno-wschodni, a w południowej zachodni i południowo-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, powodujące zamiecie i zawieje śnieżne.

We wtorek zachmurzenie duże, na północy większe przejaśnienia. Na południu, zachodzie i nad morzem opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie i wysoko w górach głównie śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Na Mazowszu i Lubelszczyźnie miejscami możliwe marznące opady deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 st. C na północnym wschodzie, około 3 st. C w centrum, do 8 st. C na południowym zachodzie. W północno-wschodniej połowie kraju temperatura maksymalna wystąpi zwykle przed południem, a później stopniowy spadek temperatury o około 2 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków północnych, tylko na południu z kierunków zachodnich.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. C.Wiatr przeważnie słaby, zmienny przechodzący w północno-wschodni.

We wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-wschodni.(PAP)

oloz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany