28 listopad 2023

Prognoza pogody na 29 listopada

zdjęcie: Prognoza pogody na 29 listopada / pixabay/314281
REKLAMA

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Środkowa będzie pod wpływem wyżu znad Węgier. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu ośrodków niżowych znad Białorusi, Niemiec, Włoch i Zatoki Biskajskiej, a pogodę będą tam kształtować układy frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem klina wspomnianego wyżu, jedynie krańce wschodnie i zachodnie będą w strefie oddziaływania ośrodków niskiego ciśnienia. Będziemy w chłodnej masie pochodzenia arktycznego, nieco cieplejszej na zachodzie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia i rozpogodzenia głównie we wschodniej połowie kraju. Na zachodzie opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na Pomorzu o około 8 cm. W pozostałej części kraju możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. C na północnym wschodzie do -2 st. C w centrum, 0 st. C na zachodzie i 1°C nad morzem; na Podkarpaciu ok. -7 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, a na zachodzie z kierunków południowych. Wysoko w górach porywy do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

mas/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce