29 listopad 2023

Prognoza pogody na 30 listopada

zdjęcie: Prognoza pogody na 30 listopada / pixabay/1284111
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominować będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Wyże zaznaczą się jedynie na południowym wschodzie i na krańcach północnych kontynentu. Polska będzie w zasięgu niżu, który przemieści się znad północnych Niemiec nad południowy Bałtyk. Przeważająca część kraju pozostanie w powietrzu pochodzenia arktycznego, tylko nad województwa południowe zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze.
REKLAMA

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i nieznacznie się obniży.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północnym zachodzie kraju i na południu Podkarpacia, opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 6 cm. Temperatura maksymalna od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 0-1 st. C w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Bieszczadach do 80 km/h, słabnące do 65 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

mas/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce