29 listopad 2023

Prognoza pogody na 30 listopada i 1 grudnia

zdjęcie: Prognoza pogody na 30 listopada i 1 grudnia / pixabay/201496
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominować będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Wyże zaznaczą się jedynie na południowym wschodzie i na krańcach północnych kontynentu. Polska będzie w zasięgu niżu, który przemieści się znad północnych Niemiec nad południowy Bałtyk. Przeważająca część kraju pozostanie w powietrzu pochodzenia arktycznego, tylko nad województwa południowe zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze
REKLAMA

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i nieznacznie się obniży.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północnym zachodzie kraju i na południu Podkarpacia, opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 6 cm. Temperatura maksymalna od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 0-1 st. C w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Bieszczadach do 80 km/h, słabnące do 65 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na południowym zachodzie i południowym wschodzie oraz na wybrzeżu i Pomorzu, opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm - 7 cm, na wschodnim wybrzeżu o 10 cm. Gdzieniegdzie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -9 st. C na północy do -6 st. C w centrum i -1 st. C na Podkarpaciu. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewagą zachodniego. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano lokalne marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami, głównie na południu, opady śniegu, nad morzem i na południu Podkarpacia także przelotny deszcz ze śniegiem. Na południowym wschodzie możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od -3 do 1 st. C, nad morzem do 3 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, nad morzem umiarkowany, północno-zachodni i północny. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Niewielka możliwość słabych opadów śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna -5 st. C. Wiatr słaby, początkowo południowy, później zmienny.

W piątek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Rano lokalnie zanikające marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna -1 st. C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później zachodni i północno-zachodni.(PAP)

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce