reklama
kategoria: Pogoda
9 październik 2025

Synoptyk IMGW: pogorszenie pogody, możliwe intensywne opady i silny wiatr

zdjęcie: Synoptyk IMGW: pogorszenie pogody, możliwe intensywne opady i silny wiatr / Ustroń (woj. śląskie), 20.11.2014
Listopad w Beskidzie Śląskim. Równica w Ustroniu, 20 bm. w deszczu i mgle. (ag/cat)
PAP/Andrzej Grygiel
Ustroń (woj. śląskie), 20.11.2014 Listopad w Beskidzie Śląskim. Równica w Ustroniu, 20 bm. w deszczu i mgle. (ag/cat) PAP/Andrzej Grygiel
W czwartek w całym kraju pochmurno, miejscami z intensywniejszymi opadami i silnym wiatrem. W piątek deszczowo i wietrznie, zwłaszcza na południu i nad morzem – poinformowała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.
REKLAMA

W czwartek do końca dnia w całym kraju będzie pochmurno, większe przejaśnienia czy też rozpogodzenia mogą się pojawić na krańcach wschodnich. Deszcz pada głównie w centrum, na wschodzie i południu kraju.

Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od 10 st. C w rejonach podgórskich Karpat do około 16 st. C miejscami na południowym zachodzie. Wiatr zachodni i północno-zachodni, w większości kraju słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny. Na Wybrzeżu w porywach nad morzem do 95 km/h.

W nocy z czwartku na piątek pozostanie pochmurno, z opadami deszczu w całym kraju. Najwięcej deszczu może spaść na Pomorzu – do około 10 mm. W górach, szczególnie w Tatrach, opady deszczu ze śniegiem, a miejscami śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od 3 st. C na północnym wschodzie (lokalnie może spaść do 0 st. C) do 12 st. C w strefie nadmorskiej. W centrum około 9–10 st. C.

Piątek podobne warunki – dużo chmur, miejscami opady deszczu, na południu mogą być intensywniejsze. W województwach śląskim i małopolskim może spaść od 10 do 12 mm. Temperatura maksymalna od 8-9 st. C w rejonach podgórskich i w Karpatach, około 13-14 st. C w centrum i nad morzem, a na Nizinie Szczecińskiej możliwe nawet 15 st. C.

Wraz z nadejściem frontu atmosferycznego wzrośnie prędkość wiatru. W całym kraju wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty. W centrum kraju porywy mogą dochodzić do 55 km/h. Nad morzem porywy do 65-70 km/h, a w górach do około 80 km/h.

Noc z piątku na sobotę pochmurna, z przelotnymi i słabymi opadami deszczu. Lokalnie na wschodzie i zachodzie mogą się pojawić przejaśnienia. Możliwa jest także mżawka. Temperatura spadnie do 3-4 st. C na północnym wschodzie, do około 13 st. C nad morzem. W centrum około 9-10 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich – nad morzem umiarkowany, okresami silny, z porywami do 60 km/h. W głębi kraju porywy do 40 km/h, a w górach lokalnie nawet do 80 km/h. (PAP)

mbed/ joz/



Polska, Warszawa

PRZECZYTAJ JESZCZE
Zamieszczone na stronach internetowych portali działających w grupie Twoje-Miasto materiały sygnowane skrótem „PAP” objęte są ochroną polskiego i międzynarodowego prawa własności intelektualnej. Jakiekolwiek wykorzystanie tych materiałów, w tym w celu eksploracji tekstów i danych, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dotyczącymi dozwolonego użytku osobistego, jest zabronione.
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce