30 listopad 2023

W nocy opady deszczu i śniegu, mróz oraz marznąca mgła

zdjęcie: W nocy opady deszczu i śniegu, mróz oraz marznąca mgła / pixabay/3975804
W nocy opady śniegu na Wybrzeżu i w Bieszczadach. W całym kraju może być ślisko z powodu marznących mgieł. Najzimniej, do minus 12 stopni Celsjusza, na północy kraju - przekazała PAP Ilona Śmigrocka, synoptyczka Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Wybrzeżu i w Bieszczadach spadnie ok. 7 cm śniegu. Na północy lokalnie deszcz ze śniegiem. Miejscami w całym kraju wystąpią marznące mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Termometry pokażą na północy do minus 12 stopni Celsjusza, w centrum kraju minus 5, a na Podkarpaciu lokalnie do minus 1 stopnia.

Wiatr na ogół będzie słaby i zmienny, tylko nad morzem lokalnie umiarkowany. W najwyższych partiach gór silniejszy do 70 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Na południu powieje ze wschodu, na północy z kierunku zachodniego.

W piątek sporo chmur. Większe opady śniegu w południowej części kraju. W Bieszczadach oraz na południu Małopolski spadnie do 10 cm. Poza tym w całej Polsce słaby śnieg, a nad morzem deszcz ze śniegiem i lokalnie też deszcz.

Termometry pokażą na wschodzie ok. minus 4 stopnie Celsjusza, w centrum 0 stopni, jedynie nad samym morzem dodatnie wartości – ok. 2-4 stopnie.

Wiatr na ogół będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty. W górach silniejszy - do 70 km/h. Powieje z kierunków zmieniających się - ze wschodu, a na północy z zachodu.(PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany