20 listopad 2023

W poniedziałek śnieg i mróz na Suwalszczyźnie, deszcz na zachodzie

zdjęcie: W poniedziałek śnieg i mróz na Suwalszczyźnie, deszcz na zachodzie / pixabay/3270634
W poniedziałek w całym kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite. Na Suwalszczyźnie mróz i opady śniegu. Z kolei na zachodzie będzie padał okresami deszcz - poinformowała PAP Ilona Śmigrodzka, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

W poniedziałek zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Na zachodzie okresami wystąpią opady deszczu. Na północnym wschodzie i w górach spadnie śnieg. Prognozowana suma opadów miejscami na zachodzie od 10 mm do 15 mm. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 4 stopnie w centrum, do 10 na zachodzie.

Wiatr będzie porywisty na południu kraju, zachodni.

W nocy zachmurzenie będzie duże. Na północnym wschodzie opady śniegu, a na zachodzie i południu deszcz. Na zachodzie suma opadów wyniesie 10 mm. Na północnym wschodzie i w górach spadnie ok. 5-8 cm śniegu.

Temperatura minimalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 1 stopień w centrum, do 7 stopni na Dolnym Śląsku

Wiatr będzie porywisty na krańcach wschodnich, północno wschodni.

Śmigrodzka poinformowała, że pogoda we wtorek będzie bardzo podobna do poniedziałkowej. (PAP)

Autor: Jacek Buraczewski

bur/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany