29 listopad 2023

W środę zimno, z opadami śniegu

zdjęcie: W środę zimno, z opadami śniegu / pixabay/6889029
W środę w całym kraju będzie zachmurzenie duże a miejscami spadnie śnieg, najwięcej na zachodzie i w górach. Termometry wskażą od - 5 do zera stopni Celsjusza - poinformował PAP Kamil Walczak, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

W środę w całym kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie. Miejscami przelotne opady śniegu. Na zachodzie może spaść do 7 cm śniegu.

Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, -2 stopni w centrum, do zera na zachodzie i nad morzem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru wyniosą do 75 km/h.

W nocy w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady śniegu. Na zachodzie i w Sudetach opady będą miały większe natężenie, do 6 cm.

Temperatura minimalna od -12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, -4 na zachodzie, do -1 nad morzem. Na Podhalu termometry mogą wskazać -14 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy na południu i zachodzie okresami porywisty, południowy.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce