12 maj 2022

Dziękuję za okazanie serca sąsiadom z Ukrainy

fot. PAP
Okazaliście wielkie serce i zrozumienie naszym sąsiadom z Ukrainy; stworzyliśmy niezwykłą relację między nami, a naszymi sąsiadami z Ukrainy, którzy teraz walczą o swoją wolność - powiedział prezydent Andrzej Duda zwracając się do funkcjonariuszy Straży Granicznej.
REKLAMA

W czwartek prezydent wziął w Koszalinie udział w obchodach Święta Straży Granicznej.

Podziękował funkcjonariuszom za okazanie serce sąsiadom z Ukrainy i podkreślił, jak ważne jest to dla nas także i "na przyszłość, na następne dziesięciolecia, a może i stulecia, w każdym razie z całą pewnością na pokolenia". Dodał, że stworzyliśmy "niezwykłą relację między nami a naszymi sąsiadami z Ukrainy, którzy dziś walczą o swoją wolność, niepodległość, o swoje państwo".

"Dziękuję, żeście wyciągnęli rękę do ich dzieci, do ich żon, do ich matek, do tych wszystkich, którzy przybyli do naszego kraju, przechodzili przez nasza granicę. Nie mam żadnych wątpliwości, że tym razem od tych ludzi spotkały was łzy wdzięczności i wzruszenie" - mówił Duda.

Prezydent podziękował wszystkim, którzy bezpośrednio stykali się z uchodźcami. "Przez naszą granicę w ciągu de facto trzech miesięcy przechodzi prawie 3,4 mln ludzi. Coś niewyobrażalnego. W szczycie 170 tys. ludzi dziennie. Wydawało się, że nie da rady tego zrobić, a stanęliście na wysokości zadania" - powiedział. (PAP)

autorzy: Marcin Jabłoński, Inga Domurat

mja/ ing/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany