kategoria: Polityka
21 sierpień 2022

Mocno inwestujemy w lokalną Polskę

zdjęcie: Mocno inwestujemy w lokalną Polskę / fot. PAP
fot. PAP
Mocno inwestujemy w lokalną Polskę, w podniesienie poziomu życia Polaków - oświadczył w niedzielę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który przebywał w Turobinie. Oszacował, że z funduszy rządowych na inwestycje trafiło do tej gminy ok. 30 mln zł.
REKLAMA

Wicepremier, minister aktywów państwowych przebywał w niedzielę w Turobinie (woj. lubelskie), gdzie przekazał miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej lekki wóz gaśniczy.

"Wszytko to, co służy człowiekowi powinno być dostępne (...) na miejscu" - stwierdził Sasin. Chodzi o to, jak wyjaśnił szef MAP, "aby nie trzeba było szukać lepszych warunków życia poza swoją rodzinną miejscowością". "To jest zmora, która przez ostatnich wiele lat rujnowała, pozbawiała szans rozwojowych Polskę lokalną" - stwierdził. Jego zdaniem "to się musi skończyć".

"Dlatego tak mocno inwestujemy w lokalną Polskę, w podniesienie poziomu życia Polaków w Polsce lokalnej" - oświadczył Sasin.

Jak zaznaczył, z tym się wiążą m.in. dobrze płatne miejsca pracy. "Nad tym pracujemy. Udało nam się przez ostatnie już prawie siedem lat naszych rządów zlikwidować zmorę bezrobocia" - mówił. Zaznaczył, że bezrobocie jest obecnie "na takim poziomie, że na większości obszarów naszego kraju to, jakże fatalne społecznie zjawisko nie występuje".

Sasin oszacował, że do gminy Turobin z funduszy rządowych na niezbędne inwestycje trafiło ok. 30 mln zł. "Inwestycje różne: edukacyjne, wodno-kanalizacyjne, drogowe. To tylko ułamek tych pieniędzy, które trafiają do takich gmin jak Turobin w całej Polsce" - powiedział. (PAP)

autor: Magdalena Jarco, Piotr Nowak

maja/ pin/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany