18 listopad 2022

Musimy się zastanowić nad wsparciem dla huty szkła

zdjęcie: Musimy się zastanowić nad wsparciem dla huty szkła / fot. PAP
fot. PAP
W związku z rosnącymi cenami energii trzeba się zastanowić nad wsparciem dla zakładów takich jak huta szkła w Krośnie – powiedział prezydent Andrzej Duda, który w piątek odwiedził zakłady Krosno Glass w Krośnie (woj. podkarpackie).
REKLAMA

Po rozmowie z przedstawicielami zarządu firmy prezydent zauważył, że rosnące ceny energii elektrycznej i gazu to główny koszt, z jakim muszą się obecnie liczyć zakłady wytwarzające szkło. Jak zaznaczył, "jest to problem nie tylko na najbliższe miesiące, ale też problem w perspektywie przyszłego roku".

"Musimy głęboko zastanowić się nad formułą wsparcia dla firmy; nad tym, jak zapobiec przyszłym problemom i je rozwiązać, jak wspomóc firmę, żeby prawie 1600 osób nadal miało zatrudnienie" – podkreślił Andrzej Duda. Zwrócił też uwagę na powiązanych z zakładami kooperantów i podwykonawców.

Prezes Krosno Glass Inga Kamińska zauważyła, że Krosno "jest dziedzictwem narodowym, marką polską obecną w każdym domu polskim, a także w wielu domach Europy i świata". "To wiele znaczy, że pan prezydent do nas przyjechał i spojrzał na nasze problemy" - podkreśliła.

Dodała, że rosnące trzykrotnie koszty gazu, koszty energii powodują, że przyszły rok może być nie tyle jubileuszowym - w 2023 roku firma będzie obchodzić 100 lecie - "co rokiem bardzo problematycznym dla nas".

"Liczymy na to wsparcie, bo myślę, że w tym trudnym okresie dla energochłonnych przedsiębiorstw takich jak huta szkła jest to szalenie istotne" - mówiła prezes Kamińska.

W Krosno Glass prezydent Duda odwiedził zakład wytwarzający szkło gospodarcze. Potem spotkał się z zarządem firmy oraz pracownikami.

Krosno Glass jest jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce. Wyroby tej firmy trafiają do ponad 60 krajów świata.

W firmie powstają wyroby o różnorodnym przeznaczeniu: do alkoholi, napojów, do serwowania potraw, a także szkło dekoracyjne i prezentowe. Produkty formowane są mechanicznie i ręcznie przez hutników szkła.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ brw/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany