kategoria: Polityka
10 marzec 2023

Program "Cela plus" - istotną częścią pozytywnego programu PO

zdjęcie: Program
fot. PAP
Istotną częścią pozytywnego programu Platformy Obywatelskiej jest program "Cela plus". Do tego jest potrzebny niezależny prokurator i niezależny sędzia, bo dowody są na stole - powiedział w piątek szef PO Donald Tusk. Zastrzegł, aby o "Celi plus" myśleć "w sposób zrównoważony".
REKLAMA

Szef PO podczas spotkania z mieszkańcami Rokietnicy (woj. wielkopolskie) był m.in. pytany czy jego ugrupowanie "będzie miało determinację, żeby zorganizowaną grupę przestępczą pod nazwą PiS postawić przed Trybunałem Stanu".

Tusk odpowiedział, że "istotną częścią pozytywnego programu Platformy Obywatelskiej jest program +Cela plus+". "Do tego nie trzeba Trybunału Stanu i nawet nie muszę się przejmować, że jacyś posłowie się przestraszą, albo zamkną w toalecie, bo do tego jest potrzebny niezależny prokurator, niezależny sędzia, bo dowody są na stole i ja mogę być pierwszym świadkiem w wielu sprawach pisowskich i nie tylko o pieniądze chodzi" - mówił. Dodał, że niezależnej prokuraturze "właściwie wystarczą raporty Najwyższej Izby Kontroli".

"Wiem, jak ludzie reagują żywiołowo, bo nieprzypadkowo mają - po siedmiu latach PiS - dość bezprawia i marzą o sprawiedliwości" - powiedział Tusk.

Przewodniczący PO zaznaczył, że w tej kwestii ma też osobistą motywację. "Chcieli zniszczyć mnie i moją rodzinę. Ja się nie uskarżam, nie będę ubolewał. Szczególnie w obliczu tragedii innych ludzi u mnie to jest tylko dyskomfort" - mówił.

"Bardzo chciałbym, abyśmy myśleli o tym programie +Cela plus+ w sposób zrównoważony, to znaczy chodzi przede wszystkim o to, żeby naprawić ludzkie krzywdy, jakie oni zrobili" - zastrzegł Tusk.

Dodał, że "dziś już nikt nie mówi o tym, ile dziesiątek, albo i setek tysięcy kompetentnych ludzi straciło pracę tylko dlatego, że na stanowisko musiał pójść ktoś z rodziny pisowskiego kacyka".

Tusk zapewnił jednocześnie, że "będzie chciał, żeby jednak ktoś odpowiedział - nie fikcyjny trup z Albanii. Żeby ktoś odpowiedział za haniebne, korupcyjne decyzje dotyczące respiratorów, których efektem jest 200 tysięcy nadmiarowych zgonów".

"Prawo nie może zapomnieć o tych, którzy zarabiali jakąś brudną kasę w czasie, kiedy ludzie umierali, a w Polsce umierało ich najwięcej w Europie" - podkreślił przewodniczący PO. (PAP)

autorzy: Marcin Jabłoński, Szymon Kiepel

mja/ szk/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany