26 listopad 2023

Rosyjska dezinformacja stale oczernia Polskę, prezentując nasz kraj jako państwo agresywne

zdjęcie: Rosyjska dezinformacja stale oczernia Polskę, prezentując nasz kraj jako państwo agresywne / pixabay/4881486
Rosyjska dezinformacja stale oczernia Polskę, prezentując nasz kraj jako państwo agresywne, które planuje ataki na inne kraje - napisał w niedzielę pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
REKLAMA

Żaryn podkreślił, że "rosyjska dezinformacja stale oczernia Polskę, prezentując nasz kraj jako państwo agresywne, które planuje ataki na inne kraje, czym zagraża sobie oraz sojusznikom".

Wymienił także "narracje Rosji przeciwko RP: Polska przygotowuje się do ataku na Ukrainę; Polska chce doprowadzić do zamachu stanu na Białorusi; Rząd RP wzmacnia wojsko w celach agresji na inne kraje; Przez Polskę może wybuchnąć WWIII; Polska to zagrożenie dla NATO; Europa ponosi wysokie koszty działań rządu RP". (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ sdd/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce