28 listopad 2023

W środę informacja rządu o kryzysie na granicy polsko-ukraińskiej

zdjęcie: W środę informacja rządu o kryzysie na granicy polsko-ukraińskiej / fot. PAP
fot. PAP
Poszerzyłem porządek środowych obrad Sejmu - o godz. 15 ma być przedstawiona informacja rządu o kryzysie na granicy polsko-ukraińskiej - zapowiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Poinformował, że zaprosił także szefa rządu na rozmowę ws. expose.
REKLAMA

Marszałek Sejmu mówił na wtorkowej konferencji prasowej o planach pracy Izby w najbliższym czasie.

Jak przekazał, harmonogram posiedzenia Sejmu - na wniosek Konfederacji - został uzupełniony o informację premiera o narastającym kryzysie na granicy polsko-ukraińskiej w związku z protestem branży transportowej. Jak przekazał, informację szefa rządu zaplanowano na środę na godz. 15.

"To jest kryzys realny, bardzo poważny, międzynarodowy. Rozumiem, że rząd, który mamy w Polsce zajmuje się tym palącym problemem" - dodał.

Hołownia zapowiedział, że Sejm będzie kontynuował swoje posiedzenie także w przyszłym tygodniu, w środę i czwartek, a być może także i w piątek. Później, jak poinformował, Izba będzie obradowała 11 i 12 grudnia, a premier Mateusz Morawiecki wygłosi swoje expose.

"Ja go (premiera) wczoraj zaprosiłem, zaraz po jego powołaniu, do Sejmu na rozmowę właśnie o expose. Rozumiem, że na to zaproszenie pozytywnie odpowie i że tym tygodniu będziemy mieli okazję o tym porozmawiać. Wtedy też - jak rozumiem - drugi krok (konstytucyjny powoływania rządu - PAP) i przygotowywanie głosowania kolejnego rządu" - powiedział Hołownia.

Zapowiedział ponadto, że w związku z pracami nad ustawą budżetową Sejm zbierze się także 20 i 21 grudnia. (PAP)

autorki: Aleksandra Rebelińska, Edyta Roś

reb/ ero/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce