kategoria: Polityka
20 wrzesień 2023

Wypowiedzi i materiały filmowe pani Holland są już wykorzystywane intensywnie w propagandzie rosyjskiej i białoruskiej (krótka 3)

Wypowiedzi i materiały filmowe pani Holland są już wykorzystywane intensywnie w propagandzie tak rosyjskiej, jak i białoruskiej - powiedział w środę podczas wspólnej konferencji z szefami MON i MSWiA w Krynkach, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
REKLAMA

Na spotkaniu z dziennikarzami po posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych w Krynkach (Podlaskie) wicepremier, szef MON poinformował, że przyjęto uchwałę ws. ochrony dobrego imienia żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy SG, Policji i innych służb, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo granicy.

Odniósł się do również do niej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Lata mijają, ale ataki na polskie wojsko i jego wizerunek cały czas się powtarzają. Przedstawianie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy jako bandytów i sadystów, to praktyka znana bardzo dobrze propagandzie Niemiec hitlerowskich i stalinowskiej Rosji" - podkreślił szef MS.

Zaznaczył, że niestety pani Holland zdecydowała się w sposób nowatorski te tradycje kontynuować, atakując tych młodych, polskich żołnierzy, którym wszyscy jesteśmy wdzięczni za ich ciężką pracę. "Robią to dla naszego bezpieczeństwa i chwała im za to" - dodał.

"Ten atak na tych żołnierzy, funkcjonariuszy, na ich służbę cieszy z całą pewnością Putina i Łukaszenkę. Świadczy o tym fakt, że te wypowiedzi i materiały filmowe pani Holland są już wykorzystywane intensywnie w propagandzie tak rosyjskiej, jak i białoruskiej" - podkreślił dodając, że jest przekonany, że ogromna większość Polaków jest dzisiaj sercem z tymi młodymi żołnierzami i funkcjonariuszami, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa.

Pod przewodnictwem szefa MON Mariusza Błaszczaka w Krynkach (Podlaskie) obradował w środę Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. W posiedzeniu wziął udział również minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn oraz komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.

autorki: Marta Stańczyk, Sylwia Wieczeryńska

mas/ swi/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany