kategoria: Praca
26 marzec 2024

Sebastian Mikosz powołany na prezesa spółki

zdjęcie: Sebastian Mikosz powołany na prezesa spółki / fot. PAP
fot. PAP
Sebastian Mikosz, który od 15 lutego był pełniącym obowiązki prezesa Poczty Polskiej został powołany przez radę nadzorczą na prezesa, a Dariusz Śpiewak został wiceprezesem ds. cyfryzacji - podała Poczta Polska.
REKLAMA

"25 marca br., w ramach postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska Prezesa i czterech Wiceprezesów Zarządu Poczty Polskiej S.A. V wspólnej kadencji, Rada Nadzorcza Poczty Polskiej S.A. podjęła decyzję o powołaniu Pana Sebastiana Mikosza na stanowisko Prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A. V wspólnej kadencji oraz powołaniu Pana Dariusza Śpiewaka na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A. V wspólnej kadencji ds. cyfryzacji" - poinformowała Poczta Polska.

Dodano, że Sebastian Mikosz, jako oddelegowany członek rady nadzorczej pełnił obowiązki prezesa zarządu spółki od 15 lutego tego roku i w związku z wyborem na stanowisko prezesa, z dn. 25 marca br. przestał pełnić funkcję członka rady nadzorczej.

Sebastian Mikosz był m.in. prezesem PLL LOT i wiceszefem IATA. Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia podczas senackiej komisji infrastruktury Mikosz wyszedł z propozycją "zespolenia podobnych linii biznesowych prowadzonych przez Pocztę Polską i Orlen". Zapowiedział, że propozycję tę przedstawi właścicielowi.

Poczta Polska to spółka Skarbu Państwa, największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ponad 66 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce. (PAP)

pif/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany